Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Zoštíhli svoje telo optickým klamom!

  %09. %09. %2013      Zo sveta módy

Takmer každá žena je podľa výskumu nespokojná so svojou postavou, napriek tomu každý z nás môže vyzerať skvele a pomocou správne zvolené módy sa aspoň trochu priblížiť ideálu. Chcete vedieť, ako sa čo najlepšie obliecť, aby to lichotilo Vašej postave? Môže to byť niekedy ošemetná vec, a tak Vám prinášame návod, ako na to.

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako pracovať s telom je využiť optických ilúzií. Nasledujúci obrázok ukazuje, ako účinné to môže byť:

Lines

Všetky linky na obrázku sú rovnako dlhé, napriek tomu tá na pravej strane vyzerá najdlhšia. Zaujímavé, že? Pritom stačí správne čiary zakončiť.

Optický klam 1. - Zvislé čiary

Vertical-1

Zvislé čiary majú zoštíhľujúci účinok, nech už ich umiestnite kamkoľvek. To je dôvod, prečo vyzeráte štíhlejšie napríklad vo zvislo pruhované košeľu alebo v nohaviciach s pukmi. Ako môžete vidieť na obrázku vyššie, silueta na pravej strane vyzerá štíhlejšie, aj keď obe figúry sú rovnakej veľkosti.

Vertical-Lines-

Umiestnenie vertikálnych liniek je tiež dôležité. Čím bližšie sú pri sebe, tým budete vyzerať štíhlejšie. Opäť tu máme dve figúry rovnakej veľkosti, ale tá na pravej strane vyzerá tenšie.

Optický klam 2. - Horizontálna línia

Horizontal-Lines

Hovorí sa, že vodorovné čiary vás rozšíri, je to pravda, obzvlášť ak ich umiestnite na širšiu časť vášho tela. Šaty na ľavej strane bez prerušenia horizontálne čiarou vyzerajú na figúre užšie, než tie vpravo, kde sú prerušené presne v mieste, kde sa postava rozširuje.

Horizontal-Placement-

Avšak, vodorovné čiary môžete použiť vo svoj prospech. Pokiaľ je teda umiestnite správne. Ako môžete vidieť na obrázkoch vyššie, postava úplne vľavo a úplne vpravo vyzerá úplne najtenší, zatiaľ čo tá uprostred, ktorá je rozdelená priamo v polovici, sa javí ako najhrubší. Čím viac jednu (požadovanú) časť predĺžite, tým štíhlejšieho efekt dosiahnete.

Optický klam 3. - Diagonály

Diagonal-Lines

Diagonálne línie vytvorí neuveriteľný efekt, podobne ako zvislé čiary. A to bez ohľadu na to, kam ich na svojom tele umiestnite. Môžete vidieť, že na pravej strane sa vytvoril pomocou šikmých čiar väčší efekt zoštíhlenia než pomocou pravidelných kolmých línií na strane ľavej.

Optické klamy sú veľmi jednoduchú a zaujímavú pomôckou aj vo výbere vhodného oblečenia . Zoštíhľujúci motív oblečenie a zoštíhľujúci módne triky existujú. Chce to len vedieť, aký je ten správny. Po prečítaní tohto článku je však jasné, že už chybu neurobíte;) Buďte different ...

Publikoval: Team Different

Páčil sa vám článok?