Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Zimný kabát. Čo o vás prezradí?

  %27. %01. %2014      Zo sveta módy

Hovorí sa, že prvý dojem vždy veľa o človeku vypovie. Chcete vedieť ako za Vás hovorí farba a štýl Vášho kabátu? Tak čítajte ďalej.

V podstate do konca marca bude kabát vaším najlepším spoločníkom, nech idete kamkoľvek. A to nielen z praktického hľadiska, ale bude hlavným vizuálnym prostriedkom pre väčšinu ľudí s ktorými sa stretnete. Štatisticky je totiž dokázané, že prvý dojem vzniká približne už po 0,6 sekundách. Vaše slávnostné garderóba alebo šaty na večierok pre Vás doteraz tvorili možno najdôležitejšie outfit, ale skutočnosť je taká, že tie uvidí len ľudia, ktorí Vás buď už poznajú alebo tí "spoločensky unavenejší". Avšak pre ľudí, ktorí Vás osobne nepoznajú a náhodne stretnú vonku na ulici, bude váš zvršok jasnou definíciou. Čo o vás teda váš kabát prezradí?

zdroj: google.com zdroj: google.com

Plášť s kapucňou

Hovorí sa, že je to taký "Peter Pan" kabátov. Pre chlapcov a dievčatá, ktorí nechcú vyrásť, vyzerá milšie a je ideálny v prípade, že robíte tvorivé zamestnanie, ste trochu bohémsky typ alebo v dospievajúcom veku. Naopak nie je to najlepší nápad, ak budujete kariéru ako elegán v kancelárii. Doslova Útulná kapucňa a množstvo rozmerných vreciek môže byť praktické pre nákup plechoviek ležiaka a čakanie na nočný autobus, ale je to obrázok, ktorý chcete premietať?

zdroj: google.com Ale aj kabát s kapucňou môže občas vyzerať elegantne. Je nutné dobre vyberať. zdroj: google.com

trenčkot

Trenčkot už nie je voľba, ale symbol. Christoper Burberry zohral zásadnú úlohu v presviedčaní britských žien, že tento typ kabáta je veľmi žiaduce ako módny doplnok než aby zohral úlohu ochrany pred dažďom. Pamätáte na promoklý plášť, ktorý ukrývala v skrini aj vaša babička? Tak ten je teraz znovuzrodený. V lichotivých strihoch a s dynamickými lemami je hitom tiež tejto sezóny.

zdroj: google.com Kabát Trenčkot. zdroj: google.com

originálny farebný Desigual kabát Marian originálny farebný Desigual kabát Marian

parka

Chcete sa stať deťmi ulice, ale byť zároveň aj očarujúce? Americký spevák a rapper P Diddy sa postavil tvárou v tvár tomuto zdanlivo nevyřešitelnému hlavolamu a v parkoch s bielou kožušinou na kapucni vyrazil von. Malo to ale pre všetky médiá vedľajšej účinek- s vetrovkou, zlatými zipsami a umelou kožušinou totiž vyzeral vo vzhľade opotrebované bundy taky ako úplný "chvost" z geta. Pokiaľ ale zvolíte vhodné oblečenie, môže byť tento kabát i ležérne originálne.

parka Moderné parka. zdroj: google.com

kožené rukávy

Ako rozpoznať čitateľa Vogue v tejto sezóne na 50kroků? Bude mať kožené rukávy na kabáte! Tento pohľad bol k videniu na celej rade prehliadkových mól na túto zimu, evokuje odhodlanie a lásku k móde. Navyše príliš nepredpokladá väčšiu životnosť ako túto sezónu, preto vyzerá, že nositeľ minul celý svoj príjem za tento módny výstrelok a naozaj delí zrno od pliev.

zdroj: google.com Kabát s koženými rukávmi. zdroj: google.com

Máte svoj obľúbený kúsok v šatníku a našli ste sa v tomto článku? Vzhľadom k tomu, že aj oldschool parka ide nosiť moderne a môže vyzerať cool, tak aj vy sa nemusíte hanbiť, ak skrývate v skrini obľúbený dlhoročný kúsok a viete ho nosiť;)

Publikoval: Team Different

Páčil sa vám článok?