Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Módna Poradňa

Z čoho sú vyrobené ekologické skladacie tašky?

  %20. %02. %2020      Ako sa obliecť

Dobrý deň,

na e-shope som zazrela, že ponúkate skladacie tašky LOQI. Podľa popisku sú vraj ekologické, avšak mne sa zdajú plastové. Naozaj sa dajú tieto tašky považovať za produkt udržateľnej módy?

Ďakujem

Daniela Š.

odpoveď

Dobrý deň Daniela!

Ďakujeme za zaujímavý podnet. Radi Vám materiály tejto ekologickej tašky priblížime a vysvetlíme, v čom spočíva jej udržateľnosť.

Predstavujeme vám Polyester Taffeta!

Vďaka tomuto materiálu taška LOQI vydrží a unesie snáď všetko! Udržateľnosť totiž znamená aj "nosiť, kým sa len dá", teda jednoducho do úplného roztrhania! Vzhľadom k tomu, že Polyestrer je odolný voči chemikáliám, odretiu aj vyťahaniu, vydrží naozaj dlho. Navyše vyprať ho stačí iba v ruke, spotrebujete teda menej vody ako pri praní látok bavlnených. Keď už Vám nebude slúžiť, môžete tašky pokojne recyklovať. Z tohto materiálu sa totiž vyrába konštrukčný materiál a oveľa viac.

A toto je TPU!

Ďalším hrdinom tašky LOQI je Thermo Polyurethane. Elastický, vzdušný, vodeodolný, nárazuvzdorný, oteruvzdorný, olejuvzdorný... a časom nemení farbu! To je pecka, že?
TPU nie je toxický, používa sa aj v biomedicíne. Tento materiál si nesmieme pliesť s PVC alebo PET, ktoré sú škodlivé, ako pre človeka, tak pre životné prostredie! Navyše sa dá tiež recyklovať; materiál sa totiž môže rozpustiť a sformovať znova a znova!

navyše...

Potlač bez použitia vody

Všetky produkty tejto značky sú potlačené bez použitia vody a ekologickými farbami, ktoré sa môžu pýšiť certifikátom STANDARD 100 od OEKO-TEX®.

A ako to vyzerá v továrni?

LOQI sa síce vyrába v Číne, ale v rodinnej továrni so 150 zamestnancami. Rodinná továreň neznamená však, že značka zamestnáva deti! ;) LOQI sa pýši akreditáciou BSCI, ktorá sa stará, aby všetci zamestnanci mali benefity, od zdravotne nezávadného pracovného prostredia, adekvátneho platu, bezpečnosti, po férové zamestnanecké práva. LOQI jednoducho vyrába produkty, ktoré milujú ľudia aj príroda!

Zaujal vás etický prístup tejto značky? Kúpte si krásnu tašku aj pre seba! TU

Image result for loqi

S prianím pekného dňa

Markéta za tím Differenta.sk