Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Veľkosti Crocs

  %18. %04. %2019      Zo sveta módy

Často sa stretávate s tým, že neviete ako vybrať správnu veľkosť topánok značky Crocs? Ak nemáte možnosť si topánky vyskúšať a nakupujete cez internet, stretnete sa s tým, že vybrať správnu veľkosť tejto značky je niekedy náročné, a preto by sme vám chceli poskytnúť vysvetlenie aj niekoľko rád, ako na to.

Topánky Crocs sú na podrážke aj na eshopoch značené americkým číslovaním, pred číslom sa navyše nachádza písmeno, ktoré mnohí z vás nemusia pochopiť - M, W, C, J.

A tu je vysvetlenie:

M - ako Man, teda označenie veľkosti Crocs pre pánov.

W - ako Woman, označenie veľkosti Crocs pre dámy.

C - ako Children, označenie veľkosti Crocs pre deti.

J - ako Junior, označenie veľkosti Crocs pre dospievajúce deti a mladistvých.

Ako teda určiť, ktoré číslo topánok Crocs je pre vás to pravé? Riaďte sa prevodnou tabuľkou Crocs! V tej uvidíte, akej americkej (US) veľkosti zodpovedá tá vaša - európska (EÚ). Topánky Crocs si zaobstarajte v rovnakej veľkosti, na ktorú ste zvyknutí v európskom číslovaní. Pri výbere treba dbať na tvar topánky. Napríklad obľúbené dreváky a klasické modely sú navrhnuté tak, aby mala noha v topánke vôľu, teda väčší priestor. Je preto dôležité uvedomiť si, že v rôznych prevedeniach topánok Crocs môže mať rovnaká veľkosť nohy odlišný priestor.

U balerínok Crocs, ktoré sú naopak priliehavé, dbajte na to, aby vám nepadali z nohy, a zároveň aby neboli príliš tesné. Je potrebné spomenúť, že topánky Crocs sú vyrobené z patentovaného materiálu Croslite, ktorý je mäkký a prispôsobivý, ale nečakajte, že topánky vytiahnete o celé číslo. Väčšina topánok navyše disponuje ortopedicky tvarovanou vnútornou stielkou, ktorá obsahuje aj stimulačné, masážne body. Preto by ste od takýchto topánok mali vyžadovať maximálny komfort.

Správny výber veľkosti môžete ešte skontrolovať zmeraním svojho chodidla a porovnaním dĺžky stielky, ktorá je v tabuľke tiež uvedená. Mnohí si myslia, že stielka je podrážka a porovnávajú topánku z vonku. To je však omyl. Stielka je vnútorná, a tak musíte brať do úvahy priestor, ktorý je určený vášmu chodidlu. Meria sa teda približne pol centimetra od okrajov vnútra topánky. Ak máte polovičnú veľkosť, napríklad 37,5, je doporučované vziať najbližšie celé číslo napríklad 38.

 

Publikoval: Differenta Team

Páčil sa vám článok?