Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Trendy jeseň 2013: TOP 10 trendov z prehliadkových mól

  %22. %08. %2013      Zo sveta módy

Pretože už máme takmer po letných výpredajoch, horúčavy už tiež ustúpila a blíži sa nám koniec prázdnin, je čas sa pomaly obzerať, čo sa bude nosiť na jeseň.

Jesenné farby 2013 budú hlavne tieto. Jesenné farby 2013 budú hlavne tieto.

Jesenná móda 2013 je plná extrémov. New York Fashion Week Fall 2013 sa niesol v elegantnom štýle, najlepšie trendy vyplynuli z ciest do prírody, sú inšpirované hnutím Green piece a je v nich kladený dôraz na ženskú rolu. S kostýmy prišli na móla napríklad značky ako Prada, Dolce & Gabbana a Christian Dior. Návrat sukne bol zaznamenaný snáď takmer v každej kolekcii od Hermes Chanel.

My Vám prinášame TOP 10 trendov z New York Fashion Week pre jesennú sezónu:

1. Čiernobiela

Táto kombinácia je stávkou na istotu každoročne, na mólach však bola inšpirovaná grunge a punkom.

Fall-Fashion-2013-Trend-Black-and-White1

2. Kabáty

Tohtoročným mottom bolo: "Čím väčšie, tým lepšie". Či už dávate prednosť koži, vlne alebo kožušine, tak kvôli klesajúcim teplotám Vám v šatníku veľký kabát s viacerými vrstvami nesmie chýbať!

Fall-Fashion-2013-Trend-Coat1 (1)

3. Ružová

S nižšími teplotami prichádza aj studenšie paleta farieb v našich šatníkoch, sme nútení vymieňať neóny za tmavšie tlmenejšie odtiene. Primárnymi tóny tak bývajú odtiene šedej. Zatiaľ čo niektorí návrhári dali prednosť kombinovanie odtieňov púdrové, ďalšie svoje modelky obliekli od hlavy až k päte vo "žuvačkovo" odtieňa.

Fall-Fashion-2013-Trend-Pink1

4. Deky

Na mólach bola vidieť silná prítomnosť plédov a tradičného potlače. Hoci cestovné koberčeky oslavuje vyše sto rokov, tak nové dizajnérske štýly, strihy a kreatívne využitie tlače z neho urobia úplne nový módny výstrelok. Stella McCartney napríklad čerpala inšpiráciu z klasického britského pánskeho oblečenia s červenou a zelenou kockou. Úzky prúžok bol zase zastúpený Marcom Jacobsom.

Fall-Fashion-2013-Trend-Plaid1

FALL13-Trends-painted-plaids

5. Šedá

Vzhľadom na to, že ročné obdobia sa začína meniť, tak je čas povedať zbohom jasnému letnému šatníku. Začínajú si teda drôt cestu tlmené neutrálne farby, šedá je jednou z nich.

fall-winter-2014-trend-review-grey

6. Riot girl

Na scénu tento rok prichádza aj móda temných umení, motorkárov a punk rockerov. Hlavné rolí budú cvoky, zipsy, a kože.

Fall-Fashion-2013-Trend-Riot-Girl1

7. Kostýmy a sukne

Určujúcim prvkom v šatníku žien v západnom svete je sukňa . Pre tohtoročnú sezónu budú "number one" sukňové kostýmy vo sviežom a jednoduchom štýle.

Fall-Fashion-2013-Trend-Skirt-Suit1

8. Boudoir štýl

Kožušinové šály, špagetové ramienka, kožušiny, to je jednoducho glam štýl, ktorý ani tento rok nesmie chýbať.

Fall-Fashion-2013-Trend-Boudoir1

9. Potlače

Jeseň sa lúči s tradičnými pruhmi a konvenčnými vzory, v nadchádzajúcej sezóne sa objavujú hlavne hlavy, odtlačky prstov, kvetinové vzory a maskáč.

Fall-Fashion-2013-Trend-Print1

10. Doplnky

Keď príde rad na doplnky , tak tento rok na jeseň rozhodne menej znamená viac, extravagancia ale napriek tomu zostáva na programe dňa. Doplnky sú veľké, odvážne a na výslnie sa vrátil napríklad motív kríža.

Fall-Fashion-2013-Trend-Accessories1

A náš tip? Jedným z jesenných hitov je napríklad náhrdelník Desigual Carry v super jesenných farbách. A náš tip? Jedným z jesenných hitov je napríklad náhrdelník Desigual Carry v super jesenných farbách.

 

 

Publikoval: Team Different

Páčil sa vám článok?