Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

TikŤakJinak- Originálne šperky zo starých hodiniek - Rozhovor

  %17. %02. %2014      Zo sveta módy

Šperky sú dôležitým prvkom každého outfitu. Značka TikŤakJinak vyrába originálne šperky z hodiniek. Prinášame Vám rozhovor s ich návrhárkou Janou Nyergesovou:

Designérka Jana Nyergesová- TikŤakJinak Dizajnérka Jana Nyergesová- TikŤakJinak

1. Ako značka vznikla? Kde vznikol nápad vytvoriť šperky z hodiniek?

Značka vznikla v októbri roku 2009 a samotný názov TikŤakJinak znamená "hodinky inak." Jedná sa o českú značku a preto má rýdzo český a pre niekoho možno trochu úsmevný názov. Značka sa ale nezameriava primárne len na hodinky, ale aj na recykláciu ako takú, pretože ponúka šperky nielen zo starých hodiniek, ale aj z akýkoľvek iných materiálov - napr. Starých súčiastok z počítačov, staré bižutéria, nefunkčných rozbitých fotoaparátov a mnohých iných už neupotrebiteľných predmetov.

TikŤakJinak-šperk zo súčiastok TikŤakJinak- šperk zo súčiastok

Inšpiráciou pre zrod značky bola kombinácia vášne k starým veciam a vzťah k tvorbe. Šperky boli zo začiatku určené len pre osobnú potrebu, pre veľký záujem zo strany mojich priateľov sa zrodila značka TikŤakJinak.

2. Ako dlho už je značka na trhu?

Značka TikŤakJinak je na trhu už 6. rokom a za dobu svojho pôsobenia zaplavila virtuálny svet, obohatila mnohých zákazníkov a zákazníčky a rozšírila sa do povedomia mnohých ľudí po celej Českej republike. Okrem predaja výrobkov napr na www.DifferentFashion.cz má za sebou tiež niekoľkoraké predstavenie v televízii, rozhlase, tlači a účasť na niekoľkých výstavách.

3. Pre akú skupinu ľudí je TikŤakJinak určené?

Originálne šperky a doplnky značky TikŤakJinak sú určené všetkým ľuďom, ktorí sa neboja odlíšiť od ostatných. Títo ľudia sa nenechajú zviazať módnym diktátom, nebojí sa porušiť konvencie, majú radi nové nápady a prístupy. Šperky sú mnohokrát výrazné, neobvyklé a originálne a sú zaručene neprehliadnuteľné.

TikŤakJinak-šperk bábika TikŤakJinak- šperk brošňa bábika

4. Konkrétne aké produkty vytvárate?

Jedná sa o radu klasických šperkov pre ženy- náušnice, náhrdelníky, prstene, brošne, ale aj pre mužov - manžetové gombíky, náramky. Ďalším produktom bývajú zákazky určené priamo pre konkrétneho zákazníka. Medzi ďalšie obľúbené šperky a doplnky patria tiež napríklad darčekové ploskačky či starožitné šperky. Či sa jedná o akýkoľvek šperk alebo módny doplnok, každý má vždy svoj osobitý ráz, príbeh a originalitu.

5. Ako časovo náročné je vytvoriť 1 šperk?

Záleží na produkte samotnom a na želanie zákazníka. U vyvíjanie nových podôb šperkov a nových ciest a tiež u prác na zákazku trvá proces tvorby pokojne aj niekoľko dní alebo mesiacov, keď spoločne so zákazníkom hľadáme finálnu podobu šperku v samostatných jednotlivých krokoch tak, aby bol zákazník úplne spokojný. Pri výrobkoch, u ktorých je postup už zavedený, je to niekedy otázka niekoľkých hodín, ale niekedy aj niekoľkých dní. Záleží vždy na zložitosti, veľkosti šperku a dostupnom materiálu.

6. Je tovar TikŤakJinak cenovo dostupné pre každého?

Áno, šperky a doplnky sú dostupné pre každého. Sú navrhované v rôznych sériách tak, aby si mohol každý zákazník vybrať podľa svojich možností. Niektoré série sú dostupné už od niekoľko sto korún, drahšie exkluzívne kúsky na zákazku sa pohybujú v rozmedzí 400 - 900 korún a vyššie. V každom prípade je šperk vždy originál.

7. Šperky sú vytvorené zo starých hodiniek, kde tieto hodinky získavate?

Veľkým zdrojom hodiniek a iných neupotrebiteľných predmetov sú moji priatelia a známi. Z materiálu, ktorý takto získavam, použijem úplne všetko, sklíčka od hodiniek, ciferníčky, strojčeky, všetko zužitkuje a znovu vrátim do života.

TikŤakJinak-šperk zo starého ciferníku TikŤakJinak- šperk an krk zo starého ciferníku

8. Ak máme doma staré hodinky napr. Po babičke, môžeme sa na Vás obrátiť a Vy nám z nich vytvoríte modernej vec na nosenie?

Iste, je to častá žiadosť mojich zákazníkov a môžem povedať, že túto prácu robím veľmi rada. Staré nefunkčné hodinky pretvorím v originálny šperk, ktorý môže každý nosiť ako súčasť svojho moderného outfitu. Hodinky as nimi spojená spomienka na kohokoľvek blízkeho tak neleží na dne šuplíku, ale je stále s vami, len má novú podobu a nový príbeh. Recyklujeme staré nepotrebné veci a dávam im nový účel a nové miesto v dnešnom modernom svete.

TikŤakJinak-náušnice z ciferníku TikŤakJinak-náušnice z ciferníku

Šperky značky TikŤakJinak môžete nakupovať tu: TikŤakJinak - originálne šperky na DifferentFashion.cz

Publikoval: Team Different

Páčil sa vám článok?