Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Tajomstvo Vašej skrine alebo ako jej správne zorganizovať

  %04. %07. %2013      Zo sveta módy

O uskladnenie topánok sme si už povedali, ale aj Vaše oblečenie si zaslúži nejaký ten poriadok. Ako prvý na rade bude asi vyčistenie skrine, hovorí sa, že čo na seba nevezmete viac ako dvakrát za sezónu, toho je lepšie sa zbaviť, či už darovaním, alebo predajom. Inak by sa Vám totiž mohla nazhromaždiť veľa kúskov, ku ktorým máte síce citový vzťah, ale už nejaký čas len zaberajú miesto tým novým.

2-19-08closet7

Tu Vám prinášame Z OZNAM spôsobov, ako organizovať svoje skrine a šatne.

Ak nemáte skrine, ale ste šťastnou majiteľkou šatne môžete nainštalovať stojany a vešiaky rovno na stenu. Uložte si najčastejšie používané kúsky do úrovne očí, tie menej obľúbené pod ne a nakoniec najmenej nosené a mimosezónne. Tie najlepšie niekam vysoko :)

2-19-08closet3

Pomocou drôteného programu docielite najväčšie prehľadnosti.

2-19-08closet2

Pomocou držiakov na závesy, ktoré možno ukotviť do steny, možno vytvoriť veľa úložného priestoru.

2-19-08closet11

Základom všetkého je dobrá viditeľnosť v skrini a Vašom šatníku. Ak máte skriňa v tmavom kúte, kde nevidíte dobre ani za slnečného dňa, nikdy sa v ňom poriadne nevyznáte. Skriňa buď presťahujte alebo ak to nie je možné doplňte bodovými svetlami, ktoré dokážu divy.

Všetko, čo môžete zložiť do úhľadných komínov, dajte do jednotlivých regálov. Tento spôsob ukladania sa hodí najmä pre tričká , mikiny-svetre bez aplikácií, šály a džínsy. Potom jednotlivé komíniky roztrieďte treba podľa druhu oblečenia.

155514993352705636_ElwyFL3E_c

Triedenie oblečenie podlé dĺžky a druhu odevu

Akonáhle ste roztriedili druhy oblečenia je na rade porovnať je podľa dĺžky rukávov a príležitosti, kam ho budete nosiť, to vám uľahčí orientáciu najmä ak máte viac kusov rovnakej farby.

Výber správnych ramienok

Košele, sukne, saká a nohavice zaveste na ramienka v úrovni očí. Kúpte si najlepšie ramienka rovnakého druhu a farby, to zabezpečí prehľadnosť v šatníku. Naopak pre sukne a nohavice (z jemnejších materiálov) zvoľte skôr špeciálny ramienka s klipmi v tvare kolíčkov. Predídete tým pokrčenie a nevzhľadným záhybom.

Každý si svoju skriňu musí samozrejme organizovať hlavne tak, aby mu to vyhovovalo. Dôležité je nejako začať, pretože aj krásne kúsky sa v chaose strácajú a ich obliekanie a nosenie nám znechutí už samotné hľadanie v skrini.

Publikoval: Team Different

Páčil sa vám článok?