Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Supermodelka, ktorú v škole šikanovali za jej vzhľad

  %10. %12. %2014      Zo sveta módy

Supermodelka s fľakatým telom a tvárou. To je dvadsaťročná Chantelle Brown-Young. Skoro celý život budila svý vzheledem pozornosť okolia. Bohužiaľ nie tú pozitívnu. Jej okolie sa jej smialo a ušklebovalo kvôli jej choroby.

Chantelle Brown-Young Chantelle Brown-Young

Keď Chantelle boli 4 roky, tak sa u nej prejavila veľmi nepríjemná choroba zvaná vitiligo. Táto choroba sa vyznačuje tým, že sa po celom tele stráca kožný pigment. Po tele tmavé Chantelle sa teda začali tvoriť biele škvrny, ktoré boli veľmi viditeľné.

Choroba vitiligo nie je nákazlivá žiadnym spôsobom, ale napriek tomu ľudia v okolí ľudí s touto chorobou sa vždy správajú v štýle "dám si radšej pozor". A s tým sa Chantelle potýkala celé detstvo a mladosť. Deti v škole ju dokonca šikanovali, lebo vždy pútala pozornosť a bola tak ideálnym cieľom.

Chantelle pre Desigual Chantelle pre o Desigual

Keď Chantelle Brown-Young bolo 16 rokov, tak si ju všimol známy fotograf z Toronta a rozhodol sa jej zaujímavého vzhľadu využiť a pokúsiť sa jej pomôcť do sveta moelingu. Nafotili prvé fotografie, ktoré Chantelle začala zdieľať len na svoj Instagram.

Už toto stačilo a záujem ľudí začal byť naozaj obrovský. Jej profil sa šíril ako lavína a keď už sa niekomu Chantelle nepáčila, tak si ju určite aspoň zapamätal.

V roku 2014 došlo k nejzásadnějšímu zlomu, ktorý z nej urobil naozajstnú svetovú supermodelku. Zúčastnil sa totiž súťaže American Next Topmodel, kam Chantelle pozvala sama Tyra Banks. Túto reality show, ktorá je v USA veľmi populárny, síce nevyhrala, ale celý svet si ju vďaka tomu mohol všimnúť.

Chantelle - Modelka s fľakmi Chantelle - Modelka s fľakmi

Pre mnoho svetových značiek je táto supermodelka presne tou osobou, na ktoré možno ukázať, že sú krásni aj ľudia, ktorí majú na sebe niečo, čo trochu vybočuje z pomyselného "ideálu krásy".

Chantelle ihneď začali chodiť ponuky od svetových značiek. Tou najhlavnejšou je značka DESIGUAL , ktorá zo Chantelle urobila jednu z hlavných tvárí svojej kolekcie Jeseň / Zima 14. Bodkovaná časť kolekcie Desigual bola pre ňu priamo vytvorená. A musíme uznať, že fotky s touto krásnou ženou sú naozaj úchvatné a majú ten správny náboj.

Chantelle - Modelka s fľakmi Chantelle - Modelka s fľakmi

V Desigual moc dobre vedeli, že minimálne dôjde k tomu, že si ju ľudia budú všímať a riešiť ju. A to je to hlavné. Desigual a Chantelle Brown-Young sú teraz veľmi prepojené subjekty a myslíme, že aj do ďalších kolekcií s ňou vo vedení Desigual počítajú. Ale nechajme sa prekvapiť ...

Chantelle je jednoducho different. A takí ľudia nikdy nezapadnú v dave. Vždy budú ťahať svet dopredu. A o tom to je. Buďte aj Vy different;)

Bodkovaná kolekcia tejto supermodelky pre značku Desigual Bodkovaná kolekcia tejto supermodelky pre značku Desigual

Publikoval: Team Different

Páčil sa vám článok?