Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Ručne vyrábané šperky zo starých hodiniek - TIK TAK Inak

  %30. %07. %2013      Zo sveta módy

Šperky TIK TAK Inak sú RUČNE vyrobené z originálnych starých hodinárskych súčiastok a strojčekov. V niektorých prípadoch sú doplnené krištáľovú živicou, ktorá imituje sklo. Ich tvorcom je návrhárka Jana Nyergesová, ktorá si prácou na týchto šperkoch plní svoje sny a fantázie.

TIK TAK Inak - Jana Nyergesová TIK TAK Inak - Jana Nyergesová

Janu ste mohli navštíviť na niektoré z jej výstav - napr. Vo vežovými múzeu hodín Soběslav (2012) alebo Alchymická parfumérii Rafaella (2013). Jana sa vďaka svojej práci dostala aj do TV a to dvakrát do relácie Raňajky s Novou.

DifferentFashion.cz v ČR už 6let predáva oblečenia a doplnky zaujímavých značiek. Keď k nám prvýkrát Jána prišla s ponukou predaja značky TIK TAK Inak, tak povedala, že nie je v Českej republike moc miest a e-shopov, ktoré sa zaujímavým značkám venujú a že by si želala u nás vystavovať. To nešlo odmietnuť a tak sme sa dohodli na spolupráci. Šperky si môžete zakúpiť tu: TIK TAK INAK.

TIK TAK Inak TIK TAK Inak - Brož Jelínek

Každý šperk sme držali v ruke veľa sekúnd a prezerali maličké detaily súčiastok z naozajstných starých hodiniek, ktoré boli rozobrané a znovu zložené do rozmanitých tvarov, obrazcov, ale napríklad aj do podoby zvieratiek a vecí nášho bežného života. Neuveriteľné.

TIK TAK Inak môže byť napríklad naozaj origináním darčekom. Alebo Vy neradi dostávate veci s príbehom? A keď si predstavíte, že niekedy v histórii niekto tieto staré hodinky dostal, nosil a mal rád a Vy teraz celý ich príbeh pretvorený vo šperk môžete nosiť na krku, ruke alebo ako brošňa, má to čaro.

TIK TAK Inak - Brož Tancujem TIK TAK Inak - Brož Tancujem

Niektoré kúsky sama návrhárka opisuje ako steampunkové štýl. Čo to je si môžete prečítať napr. Na Wikipédii .

Ak chcete byť naozaj different nesmie Vám tento šperk chýbať, každý kus je totiž originál !!!

TIK TAK Inak - šperkami z komponentov zo starých hodiniek TIK TAK Inak - šperky z komponentov zo starých hodiniek

Publikoval: Team Different

Páčil sa vám článok?