Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Pruhy a kotvy - objavte námornícky štýl!

  %08. %08. %2013      Zo sveta módy

Námornícky štýl - nadčasový a elegantný módny trend, ktorý neomrzí. Kombinácia bielej, modrej, červenej a zlatej, to je poznávacie znamenie námorníckej módy. Pruhované vzory a vhodná bižutéria dodajú Vášmu outfitu dokonalosť!

"Námorníčky" nemusia byť len chudé a vysoké, pretože pruhy a kotvy pristanú proste všetkým. Stačí ich len prispôsobiť postave. Námornícky štýl môžete nosiť ako do práce, tak na párty. Do práce zvoľte elegantné 7/8 plátené nohavice s jednofarebným tielkom a sačkom, doplnené o zlaté bižutérne doplnky. Na párty sa zas hodia áčkové pruhované šaty s červenými topánkami. Fantázii sa medze nekladú, stačí len dodržať námornícke farby a úspech je zaručený.

Námornícky štýl v mnohých variantoch (Zdroj: google.com) Námornícky štýl v mnohých variantoch (Zdroj: google.com)

Módnu klasiku v podobe námorníckeho štýlu do našich šatníkov vniesla už Coco Chanel v roku 1917, kedy uviedla svoju kolekciu pruhovaných tričiek. Je to už teda takmer sto rokov, čo prúžky ovládajú naše šatníky, a to čím ďalej intenzívnejšie. Pozrite sa na samotnú Gabrielle Chanel, zvanú Coco, v povestných pruhovaných tričkách. Jej baretka na ľavej fotke pripomína námornícku čiapku, čo myslíte? :-)

Námornícky štýl Coco Chanel Námornícky štýl Coco Chanel

Neodvážite sa pre námornícky komplet? Doprajte si aspoň jednotlivé kúsky. Zvoľte pruhované topánky na kline, ktoré môžete nosiť kamkoľvek. Červenými či modrými balerínkami doplníte akýkoľvek outfit a s dobre vybranými doplnkami bude Váš look dostatočne námornícky. Prinášame Vám niekoľko tipov, ako vyladiť svoj sailor look - pomocou topánok Mel a Crocs, doplnkov Disaster Designs alebo vybraných kúskov Desigual.

Červené, biele a modré plastové topánky Mel Červené, biele a modré plastové topánky Mel 

Topánky Crocs v navy štýlu a doplnky od Disaster Designs Topánky Crocs v navy štýle a doplnky od Disaster Designs

Pruhované topánky a sáčko od Desigual Pruhované topánky a sačko od Desigual

Milé dámy, námornícky štýl tu bol, je a bude. Pár námorníckych kúskov Váš šatník určite znesie a ani budúce leto sa nestratia. Prúžky, správne farby a vkusné bižutérne doplnky v morskom štýle pristanú skrátka každému :-)

 

Publikoval: Team Different

Páčil sa vám článok?