Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Preklepy svetových módnych značiek

  %22. %02. %2019      Zo sveta módy

Poznáte ten pocit, keď si práve nie ste istí tým, ako sa niečo číta alebo vyslovuje a teraz máte potrebu niekomu to ,,cudzie slovo" oznámiť, ale máte strach, aby ste sa nestrápnili? Odhodlávate sa alebo sa vopred ospravedlňujete a potom to jednoducho vypálite a čakáte na reakciu? A zrazu vám spadne kameň zo srdca, keď ten druhý nemá žiadny komentár, ba dokonca máte radosť, že ste si tú výslovnosť tipli správne. Omyl, poslucháč môže byť iba taktný.

Najviac človek chybuje v jazyku, ktorý naozaj nepozná, nemá ho napočúvaný alebo len nemá na jazyky talent, má ale talent určite zas na iné veci. Takže, keď to tak vezmeme okolo a okolo, tak ako sa hovorí, že ,,Učený z neba nespadol", rozhodli sme sa vám priblížiť, ako sa v našom odbore vyslovujú svetové módne značky, ktorých výslovnosť je najviac komplikovaná.

Desigual

Tak určite je to španielska módna značka Desigual, tú proste komolíme ako môžeme. Viete, španielčina má jednu obrovskú výhodu, číta sa tak, ako sa píše, vo väčšine prípadoch. Samozrejme existujú rôzne výnimky, ako keď sa trebárs Mallorka číta správne Majorka, ale tým vás netreba zaťažovať. Takže značka Desigual sa nečíta nijako Deziqual, Disigual, Desiguel, Designual, Designal, Disgvíl, ale proste a jednoducho DESIGUAL.

Desigual

Ju'sto

Ďalšou značkou, ktorej často komolíme názov, je talianska značka Ju'sto. Justo, Chust, Gusto, Džísto, Džusto, Jústoo. V skutočnosti má táto značka komplikovanejšiu výslovnosť, než by sa vôbec dalo predpokladať. Prvé dve písmená, pred apostrofom sa čítajú ako niečo medzi Dž a ž - sto.
 
Ju'sto

Crocs

V neposlednom rade tu máme obľúbenú značku Crocs, ktorú väčšinou vyslovujeme správne ako Kroksy. Horšie je to ale v písomnej podobe, to už mnoho z nás prepisuje podľa toho, ako to počuje, teda foneticky ako kroksy, alebo si to vymyslí podľa svojho ako croksy, Crosky. Crocs

Publikoval: Differenta Team

Páčil sa vám článok?