Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Prečo sa prvý jarný deň nosili rôzne ponožky?

  %03. %04. %2019      Zo sveta módy

Pred pár dňami ste si na našom facebooku mohli všimnúť ponožkovú výzvu. Presnejšie povedané 1. jarný deň, teda 21.3. sme vás vyzývali, aby ste si v tento deň obliekli každú ponožku inú. Prečo? Na tento deň pripadá každý rok Svetový deň Downovho syndrómu. A pre podporu ľudí s Downovým syndrómom prebieha tak po celom svete tzv. Ponožkový deň.

ponožky


Prečo si 21.3. obliecť každú ponožku inú?

Príčina Downovho syndrómu je roztrojenie 21. chromozómu. Preto 21.3. Práve rôzne ponožky otočené pätami k sebe symbolizujú poruchu 21. páru chromozómov. A že ich na eshope máme. Zásobte sa nielen na budúci medzinárodný deň.

21. marca je Svetový deň Downovho syndrómu, globálne - deň vedomia oficiálne pozorovaný OSN. Každý rok rastie hlas ľudí s Downovým syndrómom a tých, ktorí s nimi žijú a pracujú. Downov syndróm International preto nabáda všetkých priateľov po celom svete, aby si vybrali vlastné témy, aktivity a udalosti, ktoré pomôžu zvýšiť povedomie o tom, čo je Downov syndróm, čo to znamená mať Downov syndróm a akú hrajú ľudia s Downovým syndrómom v našich životoch zásadnú rolu. A tak sme sa zapojili aj my a vyzvali sme aj vás, našich najmilších zákazníkov.

Internet je mocným nástrojom pre zvyšovanie povedomia, a tak zdieľaním svojich rôznych ponožiek, pomôžete. Na World Down Syndrome Day sa dokonca môžete zaregistrovať a zdieľať podrobnosti o svojich aktivitách a akciách s globálnou komunitou.

Vy a ponožkový deň!

ponožky

ponožky

ponožky

ponožky

Publikoval: Differenta Team

Páčil sa vám článok?