Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Mercedes Benz Prague Fashion Weekend

  %04. %10. %2014      Zo sveta módy

V termíne 4.- 7.9. ožila Praha kultúrnou akciou s módnym podtextom a niesla názov Mercedes Benz Prague Fashion Weekend. Nemusím ani dodávať, aká nemecká automobilka bola generálnym partnerom. A ani to, že sa jedná o jednu z najväčších módnych udalostí vôbec v celej SR. Táto akcia je veľmi populárny a to nielen u nás, ale všade po svete (New York, Sydney, Berlín atď.), Kde patrí do celosvetovej siete MB Fashion Weeku. Avšak u nás je to s právami na Fashion Week zložitejšie. Máme tu vlastne Week a Weekend. A to z dôvodu sporov o ochrannú známku a názov. Ale o tom niekedy nabudúce;)

Každopádne inokedy môže vidieť aj normálny "smrteľník" tvorbu návrhárov z ČR a SR a vidieť významné českej i zahraničných hostí.

Mala som tú možnosť sa ísť pozrieť na prehliadku, ktorá sa konala v nedeľu s názvom odieva. Jedná sa o českú značku mladučká Ivy Burkertové, ktorú neprehliadnete ako vďaka jej divoké vizáži, tak vďaka kolekcii, keď podľa jej slov hovorí: "Nový rad sa týka momentu, kedy mám pocit, že môžem všetko. Je o ceste od bieleho papiera k moriam celého sveta. a o ťažkosti aj ľahkosti návratov k detskej naivite a bezprostrednosti. "Ale nepredbiehajme a začnime pekne od začiatku. Už pri príchode na Václavské námestie bolo cítiť, že sa neďaleko niečo deje. Ako keby mi prišlo, že zrovna v ten deň boli všetci tak nejako "vystylované". Pred majestátnou budovou Právnickej fakulty Univerzity Karlovej, kde sa akcia konala, bolo pekne rušno a kumulácia ľudí "vyštýlovaných" už si nešlo nevšimnúť.

MBPFW 2014 MBPFW 2014

Na okamih som si pripadala ako niekde na ulici v NY, kde som nedávno bola a kde aj veci, ktoré by si človek alebo aspoň ja osobne na seba nikdy nekúpila, mali ľudia na sebe a vedeli to jednoducho nosiť. Nemôžem povedať, že by som nešla s módou ... Ale u takých tých kúskov, u ktorých si hovoríte, že je k ničomu nedáte sa jednoducho vyhýbam. A pritom ako skvele na ostatných vyzerajú! Mohla by som pred budovou sedieť pokojne celý deň a len sledovať, čo majú ostatní na sebe. Už v tomto okamihu, to pre mňa bola prehliadka :) Po príchode do sály, som sa trochu zarazila, bola to klasická aula a holé prostredí s vysokými stropmi nevypadajícími nikdy veľmi dobre. Celú atmosféru vytváral mladý "týpek" s kučeravou hrivou mlátiaci do bubnov.

Bubeník na MBPFW 2014 Bubeník na MBPFW 2014

Sedela som priamo u neho a to bol zážitok, na ktorý si vždy radi spomeniete. Začali hrať tóny hudby, ktorú keď človek počuje, vytiahne mobil a aplikácií Shazam sťahuje, pretože je tzv. "Iná", ao to predsa v dnešnej dobe ide. Byť Different :) Z pohľadu laika musím podotknúť k samotnej prehliadke, že bola podarená.

Prehliadka MBPFW 2014 Prehliadka MBPFW 2014

Nešlo vyložene iba o prehliadkovú módu, ale niektoré kúsky by som aj ja rada mala v šatníku. Jednoduché materiály, strihy a napriek tomu šik.

Prehliadka MBPFW 2014 Prehliadka MBPFW 2014

Všetky modelky vyzerali úplne rovnako, veľké okuliare a rozpustené vlasy, jednoduché, ale super! Čo asi nikdy nepochopím .. Prečo dievča, aby sa dostala na mólo, musí vyzerať ako ..promiňte to slovo, z koncentráku. Priala by som si, aby som sa dožila dňa, keď sa to zmení. A nedivila by som sa, keby ten deň nenastal. Môj názor je, že ženská, ktorá má krivky a vie to nosiť, môže mať na sebe čokoľvek a nemusí vyzerať ako kostrbaté ramienko .. Ale to už sme niekde úplne inde :) Každopádne akciu celkovo hodnotím za podarenú a za veľký zážitok, či už sa jedná o čokoľvek. Čo sa tu potvrdilo je, že ten, kto to robí inak, víťazí;) Aj vy buďte different s DifferentFasion.cz.

Veronika, pre ktorú je byť different srdcovou záležitosťou;)

Publikoval: Team Different

Páčil sa vám článok?