Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Luxusné kabáty - umelecké diela v šatníku

  %24. %10. %2014      Zo sveta módy

Každá žena milujúca módu hltá obrázky v prehliadkových mól slávnych návrhárov, reportáže z Fashion Weekov po celom svete a najnovšie kolekcie módnych domov. Ale priznajme si - kto z nás sa tým skutočne inšpiruje, ba vyhľadáva tieto módne výstrelky?

Návrhári často vytvára veľmi extravagantné designy, čím udajú určitý smer a dostupnejšie módne značky sa nimi inšpirujú. Dôkazom môžu byť napríklad luxusné kabáty z prehliadkových mól. Napríklad kockovaný luxusné kabát značky Céline, s mohutným golierom a opaskom. V tohtoročnej kolekcii jeseň / zima 2014 sa podobný dizajn objavuje v kolekcii Desigual . Návrhári teda jasne udali štýl tohtoročnej zimy - flaušový kabát s rozhaleným mohutným golierom, opaskom as motívom veľkých kociek.

Extravagantné kabát Céline s motívom čierno-bielych nepravidelných tvarov a s mohutným golierom. Zdroj: google.com Extravagantné kabát Céline s motívom čierno-bielych nepravidelných tvarov as mohutným golierom. Zdroj: google.com

Kockovaný kabát v podaní značky Desigual. Model podobný, ale v nositeľné forme;) Kockovaný kabát v podaní značky Desigual. Model podobný, ale v nositeľné forme;)

A čo napríklad pop-artové motívy? Ktorá s nás si trúfne na pestrofarebný plyšový kabát s motívom tváre z komixu? Asi žiadna, že. Nielen z dôvodu veľmi vysoké ceny, ktorú u luxusného kabáte značky Prada môžeme očakávať, ale aj z dôvodu nesmiernej extravagancie, pre ktorú nie sú slovenské ulice pripravené. Návrhári módneho domu Prada týmto kabátom však udali nový smer - prepojenie pop-art kultúry s módou. Inšpirujte sa - Buďte trendy v pop-art farebných šatách, ktoré majú umiernenejší odtiene a priaznivú cenu okolo 2500 Sk;)

Farebné pop-art šaty Desigual z kolekcie jeseň / zima 2014. Farebné pop-art šaty Desigual z kolekcie jeseň / zima 2014.

Extrvagantní Prada plyšový kabát a tvárou. Zdroj: google.com Extravagantné Prada plyšový kabát a tvárou. Zdroj: google.com

Naša rada teda znie - inšpirujte sa svetovou módou, aj keď máte obmedzený rozpočet. Svetový vzhľad totiž nie je len o peniazoch, ale o štýle, inšpiráciu a schopnosti kombinovať;)

Publikoval: Team Different

Páčil sa vám článok?