-20 % Zľava s kódom DIFFERENTA20Končí o 62 hodín 8 minút
Heureka
+421 948 079 286 (pracovné dni, 7-15)

Korkové topánky sú eko-friendly

  28. 08. 2014      Zo sveta módy

Každý sa už niekedy stretol s korkovými topánkami. Jedni ich milujú, druhí naopak. Predstavme si tento trend tohtoročného leta. Korkové topánky, či chceme alebo nechceme, hýbu svetom topánok.

Extravagantné korkové topánky, zdroj: google.com Extravagantné korkové topánky, zdroj: google.com

Úplnou klasikou medzi korkovými topánkami je bezpochyby značka Birkenstock, ktorej história siaha až k roku 1774, kedy bola značka v Nemecku zaregistrovaná. Prvé topánky Birkenstock dnešného typu sa začali vyrábať okolo roku 1900 a masový záujem o ne sa datuje k 60.rokom 20.storočia, kedy sa z nich stal hit a postupom času tiež nadčasová klasika našich skriniek. Korkovým topánkam Birkenstock nemožno uprieť ich ortopedickú hodnotu a status zdravotnej obuvi, za čím občas bohužiaľ ľahko pokrivkáva menej atraktívny vzhľad. Ale zas, vzhľad nemožno hodnotiť ako jasnú vec. Čo sa jednému páči, druhý môže neznášať ;)

Korkové topánky Birkenstock, zdroj: google.com Korkové topánky Birkenstock, zdroj: google.com

Korková platforma na nás teraz pokukuje z mnohých výkladov a právom sa pýši štatútom trendu tejto letnej sezóny. Klasický korkový vzhľad ale zďaleka nemusí byť nudný. Čo hovoríte na korkové šľapky v podaní značky Desigual? Farebné kožené pásiky cez priehlavok dodajú topánkam tak potrebný šmrnc a hravosť. Korková platforma sa zas postará o správnu stavbu nohy, ortopedické tvarovanie a pohodlie.

Korkové letné topánky Desigual, zdroj https://www.DifferentFashion.cz Korkové letné topánky Desigual, zdroj https://www.differenta.sk

Ešte nemáte letné šlapky k vode alebo na pláž? Zvoľte korok - je ľahký, odolný a prírodný. Zamilujete sa!

Publikoval: Team Different

Páčil sa vám článok?