Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Klobúk - doplnok, ktorý nikdy nevyjde z módy

  %07. %05. %2016      Zo sveta módy

Klobúk je veľkým hitom už niekoľko sezón. Slamáky, cowboyský, ležérne, alebo elegantné verzie sú čím ďalej tým obľúbenejšie a nie je sa čomu diviť. Nielen, že nás chráni pred slnkom a mrazom, ale zároveň je to štýlový módny doplnok, ktorý podčiarkuje našu osobnosť.

klobúk scotchandsoda

História
Áno, aj klobúky majú svoju vlastnú históriu. Historicky by sme ich mohli zaradiť do obdobia starovekej Mezopotámie alebo antického Grécka, do Európy sa ale rozšírili až v 15. storočí. Klobúky nosili cisárovi a dôstojníci. Boli symbolom dôstojnosti a úcty na znamenie smeknutí pri pozdrave. Skrátka klobúky sa nosili snáď odjakživa, hlava je predsa len dôležitou súčasťou tela a nesie celkom zásadné množstvo citlivých orgánov. Prirodzene sa teda ponúka, že je potrebné si túto vzácnu ,, schránku "chrániť, a tak sa postupom času pokrývky hlavy vylepšovali a renovovali, až vznikol klobúk.

Klobúk ale nemá len ochrannú funkciu, o nejaké to storočie neskôr sa stal ozdobou mnohých gentlemanov a dám. Boli dokonca také doby, že keď ženy aj muži vyšli na ulicu bez klobúka, bol tento prejav považovaný za vrchol neúcty. Samozrejme za istých režimov sa tento ,, postoj "zmenil a klobúky ustúpili do pozadia. Aktuálne sa však tento módny trend vracia a aj keď jeho nosenie neznamená toľko, čo predtým, rozhodne podčiarkuje našu zmyselnosť. Keď okolo vás prejde muž v klobúku, usmejete sa a keď dáma, otočíte sa. Skrátka musíte uznať, že je to krásna móda, ktorá má vkus, štýl a je different.

Posledná spomínaná vlastnosť ,, different "je pre nás veľmi dôležitá, pretože vďaka nej aj my nanašom eshope štýlové a krásne klobúky ponúkame v sekcii módnych doplnkov . Konkrétne od holandskej značky Scotch & Soda a gréckej značky Doca. Pohodlne sa usaďte, kochajte sa a nechajte sa inšpirovať našimi kúsky ...;)

Scotch & Soda

Doca

Publikoval: Differenta Team

Páčil sa vám článok?