Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Klenot Desigual medzi klenoty Plzne

  %19. %06. %2015      Zo sveta módy

Len tak si vyrazíte do mesta na zmrzlinu, okukovať čo nového v centre a tak nejako nachytať bronz. Máte super šatičky, topánočky klopkajú klapy klap a vaše tváre zdobia malý jamôčku, ktorý je známkou spokojnosti. A napriek tomu Vám niečo chýba. Že neviete čo? Za chvíľku to pri nových bronzových sôch z diela Lei Vivot v Sadoch Pětatřicátníků pochopíte.

kabelka-002

Ako prichádzate smerom k plzenskej vedeckej knižnici upúta vás socha Ženy so psom. Dielo sa volá BUTTERFLY a bola vytvorená ako svadobný dar pre manželku predsedu City TV v Toronte. Lea dostala fotografiu psa, ktorý bol verným spoločníkom manželky. Čo to ale drží v ruke? Motýľa a krásnu kabelku Desigual Menorca Mini Faces , ktorá si ten deň vyrazila prechádzku. Taška je priamo klenotom tohtoročnej kolekcie a neposedne preskakuje z jednej sochy na druhú. Je tak neposedná, ale napriek tomu decentné a skvostná. Tak ako ja pomyslíte si a v hlave vám prebleskne, že jej musíte mať.

Hop. Skok.

kabelka-001

Kráska s kvetinou na prednej strane tašky ako by na vás kričala: Potrebuješ ma, zatiaľ čo obdivuje súsošie, ktoré nesie meno Thirst - Grapes OF PASSION. Súsošie je funkčný fontánou a bohyne vína Baccuss na ňom nalieva pohárik vína, utešujúci dva milenca. Láka vás to kuknúť sa aj zozadu?

kabelka-005

Púdrové boky, sú stále rovnaké farby. Chrbát sú čierna a nesú dva kruhy veselých farieb. Ako veľmi sa k tej soche hodí. Než sa však človek nádeje, Menorca preskakuje na ďalšiu sochu.

kabelka-006

Tentoraz sú to dve deti, ktoré skúšajú, či bude pršať. Súsošie sa volá THE JOY OF RAIN a je funkčný fontánou s vodou padajúce na líca farmářových detí, radujúci sa z dažďové zrážky. Toľko potrebné pre prežitie. Aj naše kabelka Desigual sa vody nebojí. Je z materiálu, ktorý je umývateľný.

kabelka-007

Uši tašky nie sú len na nosenie v ruke, ale ukrýva aj ucho na nosenie cez rameno. Ocenia ju teda aj ženy, ktoré majú celý deň plné ruky. Ako napríklad mamička na tejto prekrásnej soche s názvom GIFT OF LIFE - nápad na sochu sa zrodil v nemocnici, kde Lea priviedla na svet svojho prvorodeného syna Uriah.

kabelka-004

Maľovaný tvár Krásky s kvetom vo vlasoch akoby pochádzal zo štetca samotného Picassa a tak sa na neho išla naše kabelka pozrieť. Je priestranná a skvele sa nosia. Zmestili by sa do nej s prehľadom všetky majstrovi štetce a snáď aj paleta. Určite by bol spokojný. Lavička, na ktorej Picasso sedia, nesie jeho filozofické posolstvo a myšlienky trvalo vpísanej do bronzu ako odkaz budúcim generáciám.

kabelka-003

Svoju vychádzku Desigual kabelka Menorca Mini Faces zakončila u súsošie UNITY, ktoré bolo vytvorené pred viac ako 20 rokmi a Lea Vivot jej vyjadruje svoj odpor k rasizmu. Naše taška sa dievčaťu na obrázku veľmi páčila svojou eleganciou, farebnosťou, asymetrickosť a predovšetkým praktickosťou a ľahkosťou.

Možno teda kabelka zaujala aj vás a prídete si pre ňu do našej plzenskej predajne. Určite by sa totiž rada na sochy pozrela ešte raz predtým, než sa rozvezú po celej Plzni.

Fotografie i text: Tereza Zdvihalová

Publikoval: Team Different

Páčil sa vám článok?