Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Je dôležité vedieť, ktorá farba vám viac pristane? Áno!

  %09. %12. %2014      Zo sveta módy

Ak ste si mysleli, že je jedno, akú farbu si na seba oblečiete, tak vám túto myšlienku budem musieť vyvrátiť. Svetelné lúče, ktoré dopadajú na vaše oblečenie, z neho odrážajú farebné odtiene, ktoré dopadajú na vašu pleť. A tej určitej farby jednoducho nepristanú. Niektoré na vašom tvári vyzerajú ako by ste zjedla niečo zlé a iné proste len vyvolávajú vrásky, ktoré sa snažíte poschovávat. Každá máme farbu, ktorá je naša obľúbená, v ktorej žiarime a počúvame odvšadiaľ, že nám to veľmi pristane. Takáto farba vám dodáva sebadôveru, uberá na veku a ste v nej krajší.

Nejde však len o farbu takú, ale o presný špecifický odtieň, ktorý nájdete aj v make-upu. Pokiaľ si nanesiete správnu očnú linku spolu so správnym odtieňom, budete mať rozžiarený celú tvár, ako by vám naň dopadávaly slnečné lúče aj za zamračeného počasia. Ak veríte tomu, že Modroočka majú vlastniť len tiene v odtieňoch modrej a Zelenooké zelené, tak sa mýlite. Farebný odtieň musíte zjednotiť s farbou pokožky a vlasov.

farebná typológia farebná typológia

Jarný teplý typ

Pokiaľ máte kožu farby slonoviny, priesvitne bledú a opaľujete sa predovšetkým do červena, mali by ste voliť jemné pastelové tóny modrej, šedozelené a tyrkysové. Skúste tiež zlatohnedú. Linky by mali byť skôr šedé alebo hnedé, vôbec nie čierne.

Studený letný typ

Sfarbí sa vaša pokožka na slnku do orieškový? Potom vám pristanú béžové tóny s ružovkastým odtieňom. Na oči sa potom hodí dymové tiene alebo také hnedé, skôr do šeda alebo červena. Chybu neurobíte ani so žltou. Očné linky by mali byť skôr zelené, tyrkysové či tmavo šedé.

Jesenný teplý typ

Teplý tón šampanského alebo sýto zlato béžová, opálenie do červena. Hovorí vám to niečo? Tak pre vás sa hodí tmavo hnedá či čierna riasenka a linky vo farbe tieňov, ktoré by mali mať odtieň jantárovej, tehlové, tyrkysovej či orieškové.

Studený zimný typ

Ste olivová jižanka alebo máte tváričky ako Snehulienka? Potom je pre vás najlepšie kombinovať jasné kontrastné farby, bielošedé striebristé tiene a odtiene uhlia. Pristanú vám čierne linky a riasenka môže byť tiež čierna. Denné líčenie by malo byť decentná.

Snáď ste si vybrala svoj typ a budete sa vďaka svojej farbe v tomto predvianočnom zhone cítiť lepšie. Tak pekné sviatky.

Publikoval: Team Different

Páčil sa vám článok?