Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Módna Poradňa

Aké farby sa spolu môžu kombinovať a aké naopak v žiadnom prípade nie?

  %08. %02. %2018      Ako sa obliecť

Dobrý deň,

mám trochu problém s kombináciou farieb. Rada nosím ako čiernu tak aj hnedú v základe, aké farby k nim môžem kombinovať a aké sa naopak nehodia? Môžem ich kombinovať dohromady?


Iva Knechtová

odpoveď

Milá Iva,

kombináciu čiernej a hnedej farby úplne neodporúčame, pokiaľ sa jedná o tmavo hnedú s čiernou. Ak by ste k čiernej volila ale svetlejší odtieň, napríklad orieškovú, karamelovú alebo hrdzavú, tak tie naopak odporúčame. Avšak, ak chcete poradiť univerzálnu farbu k hnedej aj čiernej, môžete zvoliť modrú. Ak nosíte napríklad hnedé aj čierne topánky s hnedou a čiernou kabelkou, potom tmavo modrým kabátom rozhodne nič nepokazíte. K obom farbám bude ale tiež dobre vyzerať púdrová, biela, béžová, petrolejová, khaki a všetky takéto ,,neutrálne" odtiene.

Farby, ktoré sa k sebe naozaj nehodia sú: fialová so zelenou, tmavo hnedá s čiernou. To by sme odhadli takto z hlavy. Nebojte sa ale naopak skombinovať napríklad oranžovú s ružovou, to vôbec nevyzerá zle. V poslednej dobe tiež letia tzv. monochrome outfity. To znamená napríklad kombináciu vínového vršku s vínovým spodkom atď. Ak sa ale farieb nebojíte, siahnite po značke Desigual, ktorá má veľké farebné nadanie a všetky farebné kombinácie na jednotlivých kúskoch vyzerajú vždy skvele.

Desigual

Pekný deň, za www.differenta.sk Nikol.