Heureka fb
+420 773 002 808 (pracovné dni, 9-17)

Módna Poradňa

Jak změřit velikost košile?

  09. 07. 2018      Ako sa obliecť

Dobrý deň,

chcela by som priateľovi k narodeninám objednať košeľu, bohužiaľ neviem, ako presne ju mám zmerať, aby som objednala správnu veľkosť. Poradíte mi?


alena Divišová

odpoveď

Milá Alena,

Rozmery košieľ sú uvádzané obvodom goliera v cm. Ten sa meria na vnútornej strane od dierky ku gombíkov. Ostatné rozmery uvedené väčšinou nie sú, pokiaľ teda kupujete košeľu cez eshop, je potrebné si miery na zákazníckom servise najlepšie, overiť.

Jak se změřit na pánskou košili aby seděla

V prvom rade, budete musieť svojho partnera zmerať. Vezmite krajčírsky meter a omotajte ho okolo krku pod ohryzkom, tak aby nebol úplne upnutý. Zasuňte pod neho spredu dva prsty. Namerané cm zaokrúhlite smerom nahor. Výsledná veľkosť je veľkosť goliera košele, je to v zásade základná veľkosť) a zároveň veľkosť konfekčné pánske košele . Ak váš muž nezapína posledný gombík, odporúčame košeľu o číslo menšie.

Najlepšie na mužoch vyzerá priliehavá košeľa tak akurát na telo. Aby telo ani neobepínala, ale ani v nej neplával. Čo sa týka rukávov, tak by pri upažení voľne pri tele mala manžeta košele končiť niekde pri kĺbu palca. A mala by byť len tak široká, aby jemne obopínala náramkové hodinky. Odporúčaná dĺžka košele je taká, že si v rozkroku spojíte predný a zadný diel.

Pekný deň za www.different.cz, praje Nikol.

Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Ďalšie informácie