Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Módna Poradňa

Ako vyčistiť najčastejšie škvrny?

  %05. %01. %2018      Všeobecné otázky

Dobrý deň,

mám malú dcérku a rada u vás nakupujem oblečenie ako pre seba, tak aj pre ňu. Malá je ale šibalka a samozrejme nedáva na oblečenie pozor, takže sa často potýkam s bežnými škvrnami, ako je čokoláda, zmrzlina na tričku atď. Bohužiaľ sa mi nedarí škvrny dostatočne odstrániť tak, aby boli veci v perfektnom stave, poradili by ste mi ako sa najlepšie škvŕn zbaviť?


Andrea Havlíčková

odpoveď

Milá Andrea,

ako hovorí reklama na ,,Vanish, škvŕn a špiny sa zbavíš", tak môžeme z vlastných skúseností Vanish odporučiť na bežné škvrny. Avšak, ak zničíte oblečenie škvrnami typu víno, káva alebo čokoláda, aj Vanish na to môže byť krátky. Tráva, mastnota, pot alebo rúž sú tiež veľmi časté škvrny, na ktoré máločo zaberá.

Najúčinnejšia zbraň na odstránenie škvŕn je však rýchlosť! Zničený kúsok, teda čo najrýchlejšie namočte do studenej vody. Teplou vodou by ste totiž ,,zažranú" škvrnu ešte viac podporili. Na škvrnu nalejte prací gél alebo prášok, alebo odstraňovač škvŕn a vyhnite sa drhnutiu látky. Iba nechajte chvíľu voľne pôsobiť.

Veľmi účinná je aj jedlá soľ, napríklad na škvrny od vína alebo od krvi, ale aj trojpercentný peroxid vodíka, vhodný na biele prádlo. Na škvrny od make-upu alebo od rúžu dobre pôsobí obyčajný lieh. Na pot zase octový roztok, kyselina citrónová alebo jedlá soľ.

Dúfame, že Vám tieto rady prídu vhod, a vy u nás svojej dcérke nejaké pekné detské oblečenie zase zaobstaráte.

dievčenské šaty Desigual

Pekný deň, Nikol z www.differenta.sk