Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Módna Poradňa

Jak obliekať postavu v tvare hrušky?

  %10. %01. %2018      Ako sa obliecť

Dobrý deň,

mám úzke ramená a pás, malé prsia, široké boky a stehná. Celý život s tým bojujem a popravde netuším, ako sa obliekať, aby som to aspoň trochu zamaskovala. Môžete mi prosím poradiť s mojím typom postavy?

 


Zita Kalvinová

odpoveď

Milá Zita,

s vaším typom postavy nemusíte vôbec bojovať, ani sa tým nijako trápiť, máte typicky ženskú postavu a chce to len vyrovnať mierne disproporcie. Toho docielite tým, že pripútate pozornosť na hornú polovicu tela. Počnúc výraznými šperkami, nadýchaným účesom, pekným mejkapom, alebo rôznymi čapicami, klobúkmi, šatkami atď.

Všeobecne pre váš typ postavy platí nosiť tmavší spodok, svetlejší vršok. Nenoste naberané strihy a lesklé materiály. Pokojne si môžete obliecť svoje obľúbené džínsy a k nim výraznejší vršok. Lichotiť Vám bude hlboký, okrúhly alebo lodičkový výstrih.

Ak rada nosíte košele, mali by mať väčší golier a vrecká, prípadne vzory. Perfektnú službu Vám preukáže tiež vrstvenie v kontrastných farbách. Rozhodne neodporúčam príliš dlhé topy, pre zakrytie bokov. Snažte sa naopak svoj pás zdôrazniť, napríklad opaskom. Skúsiť môžete aj moderný krátky top cez úzke tričko.

Ak rada nosíte športový štýl, vyberajte si mikiny alebo tričká s kapucňou. Pri výbere nohavíc sa zamerajte na rovné strihy alebo skúste nohavice mierne do zvonu. Neodporúčam ale bedrové nohavice, majú totiž tendenciu nohy skracovať. Naopak by ste sa mali snažiť nohy predĺžiť. To dosiahnete správnou dostatočnou dĺžkou nohavíc. Keď už nohavice na leto, tak v dĺžke ku kolenám alebo nad.

Ak nosíte sukne, potom je pre Vás najlepší ,,áčkový" strih. Dĺžka záleží len na Vás. Opäť platí, že v jednoduchosti je krása, vyhnite sa teda výrazným vzorom. Výnimku môžete urobiť pokiaľ zvolíte sukňu so zvislými pruhmi.

Asi najväčšiu službu Vám preukážu podpätky, ktoré postavu opticky predĺžia. Pokiaľ ale radšej nosíte tenisky, skúste si vyberať jednofarebné a úzke tvary ako napríklad tenisky Converse . V zime pozor na čižmy, voľte vždy výšku pod kolená, nie členkové, opäť jednoduché, nevzorované. Tiež sa zamerajte skôr na tie špicaté, guľatá alebo hranatá špička Vašej postave lichotiť nebude.

Čo sa šiat týka, môžete voliť splývavé, voľnejšie alebo oversize strihy. Skrátka také, v ktorých sa budete cítiť príjemne a pohodlne.

Dúfam, že som Vám aspoň trochu poradila a Vaše trápenie sa premení na radosť, Vaše nedostatky v prednosť a Váš smútok v hrdosť, že ste Different.

dámske šaty Desigual

Pekný deň, Nikol z www.differenta.sk