Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Módna Poradňa

Ako obliekať postavu typu trojuholník?

  %19. %02. %2018      Ako sa obliecť

Dobrý deň,

mám široké ramená a chrbát, väčšie prsia, malý zadok a takmer žiadny pás. Mojou jedinou prednosťou sú štíhle nohy. V oblečení, ktoré nosím, sa v poslednej dobe necítim dobre, žensky, mohli by ste mi poradiť, ako sa mám obliekať?


Hedviga Slávna

odpoveď

Milá Hedviga,

 

máte postavu tzv. "obráteného trojuholníku", teda tvar písmena V. Vaša postava sa teda postupne zhora nadol zužuje. Je teda potrebné hornú polovicu tela opticky zúžiť, čo znamená, že je napríklad potrebné nosiť saká bez vypchávok, vynechať zdobenie v oblasti hrudníka a vyhýbať sa lodičkovým výstrihom, alebo vrškom, ktoré odhaľujú ramená. Odporúčam skôr nosiť hlbšie výstrihy alebo výstrihy do ,,véčka", ktoré ramená opticky zúžia a predĺžia trup.

Najväčšiu pozornosť venujte nohám a bokom, ktoré môžete zvýrazniť kúskami so vzormi, úzkou sukňou alebo nohavicami. Pristanú vám aj sukne do ,,áčka". Čo sa farieb týka, vršky noste v tmavších odtieňoch a spodky v svetlých. Prospievať vám budú tiež mini sukne alebo kratšie šaty, ktoré dajú vyniknúť vašim krásnym nôžkam. Štýlové sukne nájdete napríklad u značky Desigual.

dámska sukňa Desigual

Pekný deň, za www.differenta.sk Nikol.