Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Módna Poradňa

Ako obliekať postavu typu ovál?

  %16. %02. %2018      Ako sa obliecť

Dobrý deň,

ako sa mám obliekať, ak mám typ postavy "ovál"? Mám väčšie prsia a bruško, nemám takmer žiadny pás a väčší zadok. Najštíhlejšiu časťou môjho tela sú nohy. Je veľmi náročné vybrať také oblečenie, aby som sa necítila ako sud. Poradíte mi prosím?


Sára Surová

odpoveď

Milá Sára,

čo vám rozhodne odporučím, je to, aby ste postavu opticky predĺžila. Toho docielite napríklad hlbším výstrihom, najlepšie typu "V". Obliecť si môžete vršky alebo šaty jemne nariasené na brušku, ktoré ponúka napríklad značka Desigual. Pokiaľ máte silnejšie ruky, noste rukávy.

Čo vám stopercentne postavu predĺži, sú podpätky alebo topánky na kline. Nebojte sa na svoje štíhle nohy upozorniť. Zvýraznite svoje prednosti a skryte nedostatky. Na to sa zamerajte. Štíhle miesta môžete zvýrazniť napríklad farebnými motívmi a svetlými farbami. Mohutnejšie miesta zakryte farbami tlmenými, najlepšie bez vzorov.

Nebojte sa nosiť sukne, predovšetkým sukne úzke. Osvedčený model, ktorý vám pristane, sú puzdrové šaty s vypasovaným sakom. Vypasovaným sakom docielite línie pása, a to aj toho, ktorý nemáte. Pokiaľ možno, vyvarujte sa nosenia rolákov a guľatých výstrihov. Samozrejme záleží aj na vašej výške. Ak ste menšieho vzrastu, zabudnite na sukne do polovice lýtok a na dlhé kabáty, tie vás totiž opticky ešte zmenšia. Stále pre vás bude platiť pravidlo "predĺženia postavy". A čo sa doplnkov týka - noste veľké kabelky!

dámske šaty Desigual

Pekný deň, za www.differenta.sk Nikol.