Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Módna Poradňa

Ako obliekať postavu typu obdĺžnik?

  %14. %02. %2018      Ako sa obliecť

Dobrý deň,

mám rovnomernú postavu. Široké ramená, boky a rovný pás, niekde som sa dočítala, že sa môjmu typu postavy hovorí obdĺžnik, a tak by ma zaujímalo, ako sa mám vlastne správne obliekať? Aby som podčiarkla prednosti a zakryla nedostatky. Rada si obliekam módne kúsky a rada nosím šaty a skôr elegantnejší štýl.


Eva Široká

odpoveď

Milá Eva,

charakteristickým rysom pre tzv. "obdĺžnik", čiže typ postavy v tvare písmena "H", je typicky chlapčenská postava, kedy ramená sú rovnako široké ako boky a postava má nevýrazný pás. Máte typickú chlapčenskú postavu, a tak rada nosíte šaty a elegantnejšie kúsky, aby ste sa cítila viac žensky. To chápeme. Ako to teda docieliť? Vytvorte si krivky!

Vaším cieľom bude vytvorenie ilúzie ženských kriviek. Noste opasky, korzety, vypasované vršky, skrátka všetko, čo vám vytvorí pás. Široký opasok v páse je výbornou voľbou, postavu opticky predelí a vytvorí efekt tzv. presýpacích hodín. Ak milujete elegantný štýl, potom vás rozhodne poteší, že by ste mali nosiť puzdrové sukne a šaty. A rozhodne nič nepokazíte kúskami s vyšším pásom, či už zvolíte sukňu, kraťasy alebo nohavice. Báť sa ale nemusíte ani ďalších podstatných ženských detailov, ako sú hlbšie výstrihy, alebo výstrihy typu ,,voda", tiež tričiek a topov z jemných materiálov so zdobením na prsiach, atď. Šaty môžete doplniť výrazným náhrdelníkom, ktorým pritiahnete pozornosť k tvári.

Ak máte štíhlu postavu, nebojte sa použiť viac vrstiev. Čo sa týka sák a kabátov, je vhodný mať pevný a priliehavý strih. Rozhodne pre vás platí pravidlo zvýrazňovať pás! Vyvarujte sa rovným a neforemným strihom. Nič však nepokazíte oversize kúskami, tie skryjú všetko a naopak vyzdvihnú štíhle nohy aj ruky. Pozornosť môžete upútať tiež zaujímavými topánkami, jar sa blíži, a tak si môžete zaobstarať napríklad netradičné plastové topánky Melissa.

 

 

dámske šaty Desigual

Pekný deň, za www.differenta.sk Nikol.