Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

ELEGANTNÉ KABÁTY A BUNDY KARA

  %24. %02. %2020      Different TV CZ / SK

História v minulosti napísala mnoho krásnych príbehov, ktoré si radi pripomíname. Vzniklo plno krásnych vecí, vynálezov a svet sa obohatil o veľa mien. Príkladom môže byť napríklad celosvetovo uznávaná značka Baťa. Tiež sa vám hneď vybavilo, čo tento pojem znamená? Určite áno. Všetci vieme o akú firmu ide a kde sídli. A prečo vôbec takýto úvod?

Okrem Bati je v Českej republike veľa firiem, ktoré dbajú na tradíciu remesiel, v spojení s kvalitou a módnym priemyslom. Jednou z týchto firiem je aj značka KARA TRUTNOV.

Trutnov leží v severovýchodných Čechách. Má približne 30 tisíc obyvateľov a vďaka tomu je 35. najväčším mestom Českej republiky. Čo je ale ešte viac je to, že Trutnov sa v histórii spájal so spracovaním kožušín. Toto remeslo má v meste dlhoročnú históriu, ktorá siaha až do 16. storočia. V roku 1948 v meste vznikla prvá spoločnosť, ktorá dostala práve meno KARA.

KARA si v tom čase vzala za cieľ spracovávať len to najlepšie. Dovážala preto perzián či astrachán až z ďaleka, z územia dnešného Uzbekistanu, Turkménska a Afganistanu. Vďaka tomu mohla vyrábať naozaj kvalitné výrobky, ktoré uchvátili nejedného človeka. Dnes sa opäť KARA stáva symbolom elegancie, kvality a vďaka tomu sú produkty naozaj nadčasové.

V súčasnej dobe sa vyrába naozaj množstvo produktov od kabátov až po kľúčenky. My sme si pre vás pripravili dámske kabáty a bundy KARA, ktoré už teraz môžete nájsť u nás na e-shope.

▶ ︎ DÁMSKE KABÁTY KARA

Publikoval: Martin Špeta

Páčil sa vám článok?