Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Dovolenka pri mori. Aké vychytávky nesmú v kufri chýbať?

  %17. %07. %2013      Zo sveta módy

Máte pred sebou dovolenku s kamarátkou, rodinou alebo priateľmi a chcete mať aj na dovolenke premyslené outfity na každú príležitosť tak, aby Vám ani obmedzená hmotnosť batožiny nebránila zažiariť v prímorskom letovisku? Tu prinášame zaujímavé tipy ako na to.

Heys-Britto-Flower-Luggage

Výlety

Hoci máte trebárs radšej dovolenku odpočinkovú, určite sa aspoň raz na nejaký výlet alebo významnú turistickú pamiatku vydáte. Vzhľadom k tomu, že pri mori býva terén hornatejší, určite Vás aspoň menší výšľap neminie a v nepohodlných žabkách by ste si ho určite neužili. Treba preto myslieť aj na pevnejšiu obuv. Nechcete ale nosiť turistické topánky alebo tenisky, ktoré okrem iného zaberú aj veľa miesta? Zabaľte si napríklad tieto pohodlné topánky CROCS s pevnou anatomicky tvarovanou podrážkou a remienkom za pätou, ktoré Vás ani pri náročnejšom výlete nezradia. Napr. krásna letná mint farba krásne zapadne do prímorskej prírody :)

Topánky Crocs Carlie Island Green Topánky Crocs Carlie Island Green

Na výlete sa určite budete najlepšie cítiť v kraťasoch a tielku. Hovoríte si, že to je príliš obyčajné? Pozdvihnite svoj turistický outfit originálnym letným klobúkom a farebnými okuliarmi.

Letné doplnky vyniknú predovšetkým v kontrastných farbách. (Zdroj: google.com) Letné doplnky vyniknú predovšetkým v kontrastných farbách. (Zdroj: google.com)

Extravagantné slnečné okuliare doladia každý outfit. (Zdroj: google.com) Extravagantné slnečné okuliare doladia každý outfit. (Zdroj: google.com)

Kúpanie a opaľovanie

Na dovolenku sa spravidla najviac tešíme kvôli opaľovaniu, kúpaniu v mori alebo v hotelovom bazéne. Je teda ideálne zabaliť si aspoň dvoje plavky. Aby ste pri vode alebo pri plážovom bare bola "vystajlovaná", je priam nutnosťou tunika alebo pareo, namiesto toho si môžete zabaliť aj veľkú šatku, ktorá Vám poslúži ako 2 v 1 a môžete si vďaka rôznym možnostiam uviazania vytvoriť každý deň nové plážové letné šaty.

Veľký šatka Desigual Veľká šatka Desigual


Párty a nočná zábava

Akonáhle sa zotmie, začínajú nás lákať večerné bary a kluby. Kde inde zažiariť a ukázať svoje opálené telo, než práve pri mori v krátkych letných mini šatách, ku ktorým je skoro nevyhnutnosťou obuť si topánky na kline. Tu sú tipy na krásne kúsky.

Desigual sandálky Meg v krásnych živých farbách. Desigual topánky Meg v krásnych živých farbách.

Do baru vyrazte potrebné v týchto šatách Flecos Naranja od španielskej značky culit.

Do baru vyrazte trebárs v týchto šatách Flecos Naranja od španielskej značky Culito.

Ani na dovolenke sa nemusíte vzdať svojich obľúbených doplnkov a šperkov. Bižutériu voľte najlepšie bez obsahu kovu. Sú vhodné predovšetkým plastové náramky. Trebárs nejaké v letnej a kvetinovej tematike.

Na dovolenku je určite praktickejšie zabaliť si namiesto kabelky tašku cross-body, na večer voľte elegantnejšiu, k moru a na výlety väčšiu a umývateľnú.

Športovo elegantné kabelky cross- body. (Zdroj: google.com) Športovo elegantné kabelky cross-body. (Zdroj: google.com)

Desigual Shopping Bag 4 Desigual Shopping Bag 4

Plastové umývateľné tašky na pláž (zdroj .: google.com) Plastové umývateľné tašky na pláž (zdroj .: google.com)

Ale zásadné je v podstate jediné. Aby ste sa po celú dovolenku cítili fajn a príjemne. Trochu si oddýchli a vrátili sa domov plní pozitívnej energie. Tomu podriaďte aj svoj dovolenkový kufor s oblečením a nemôžete urobiť chybu ;)

Publikoval: Team Different

Páčil sa vám článok?