Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

DIY by Different

  %05. %02. %2018      Zo sveta módy

"Urob si sám" je vlastne určitý druh kultúry, remeselníctvo aj umenie, ktorým ľudia zdokonaľovali či vyrábali najrôznejšie veci už od pradávna a v súčasnosti sa k nemu s nadšením vracajú. Vytvoriť môžete čokoľvek z čohokoľvek. Môžete maľovať, šiť, lepiť, strihať, stavať. Fantázii sa medze nekladú. Ale pýtate sa, z čoho by sme mohli my, differenťáci, tvoriť? Nenašli ste na eshope nič čo by vás inšpirovalo k ďalšiemu využitiu? Už ste si všimli? Áno! Sú to sviečky Yankee Candle , teda skôr ich sklenenej nádoby.

Tie ako by sa pre DIY "narodili". Pekne tvarovaná poháre s pevným viečkom si získa vašu pozornosť a rozprúdi vašu nápadivost. A ak sa necítite byť od prírody kreatívny radi vám predstavíme niekoľko typov pre inšpiráciu, čo úžasného sa po dohorení sviečky Yankee Candle dá vytvoriť z nádoby, ktorá vám po nej zostane.

1. Zostaňte u svietnikov, len trochu nápadnejšie ...

Očistené a umyté sklo môžete podľa ľubovôle pomaľovať a vytvoriť tak svietnik, ktorý bude dolazovat váš interiér farebným prevedením alebo motívy. Riadiť sa môžete aj ročným obdobím alebo sviatky, ktoré počas roka prichádzajú. Nebolo by čarovné postaviť na stôl svietnik s vianočnou tematikou, veľkonočnými zajačikmi alebo strašidelnými halloweenskymi dyňami, ktorý bude tak osobitý, že vám ho budú všetky návštevy ticho závidieť? Po vytvorení maliarskeho diela stačí zapáliť čajovú sviečku Yankee Yandle a pravý relax môže začať.

 

2. Do kúpeľne na drobnosti, sklo pre chvíle bez starosti.

V kúpeľni máme všetci veľa drobností, ktoré nie vždy vieme, kam prehľadne a zároveň pekne poskladať. Máme na mysli vatové tampóny, vatové tyčinky, kefky či líčidlá. Využite aj v tomto prípade Yankee Candle skla, či už od typu Classic alebo Décor. Jenu z nádob môžete zasypať pieskom a malými mušličkami a dodať tak vašej kúpeľni nádych letnej dovolenky.

 

3. V kuchyni, kde mňamky varím, tiež s Yankee už sa snažím.

Áno, aj v kuchyni budú mať skla od sviečok praktické využitie. Len povedzte sami, kde v obchode by ste zohnali tak štýlové skladovacie boxy, napríklad na kávu, čaje, múku, cukor alebo cestoviny a ryžu. Naviac ich môžete podľa ľubovôle alebo dizajnu interiéru zdokonaliť opäť maľovaním či iným zdobením, aby boli nielen praktické, ale aj krásne.

4. Zo sviečky na sviečky.

Yankke Candle Classic veľký vám už dohorel, za to doma zostáva ešte veľa sviečok čajových? Je predsa len škoda je schovávať v šuplíku a alebo nechať čakať v papierovej krabičke, než príde ich chvíľa na prevoňanie domova. Tak využite veľkú sklenenú nádobu s viečkom, ktorá je uschová prakticky a štýlovo na každý pád.

 

5. Pre nežné kvetinky, kvetináč malinký.

Zahradničíte alebo sa radi obklopujete kvetinami či bylinkami vo svojom byte? Využite na rastliny práve väčšie skla od YC. Stačí zasypať stráži a zasadiť bazalku či tymian do kuchyne, na jar prvosienka alebo malý kaktus, ktorý bude vaše okno zdobiť po celý rok.

 

Snáď sme inšpirovali aj vás,
nenechajte sa ale zmiasť.
Nápadov je ešte veľa,
sú to ale veľké sústa.
Všetky sa sem nezmestia,
pinterest je inšpiráciou mojou.
Mrknite sa tiež tam,
DIY Yankee Candle rada mám.

 

 

 

 

Publikoval: Katka Kocandrlova

Páčil sa vám článok?