Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Converse - teniska, ktorú obúva celý svet

  %08. %12. %2015      Zo sveta módy

Na palubu našej jachty menom Different sa nalodila legenda. A my si legiend vážime a s hrdosťou Vám ju taky chceme predstaviť (aj keď veríme, že to vlastne ani nie je potreba). Značka Converse obula už celý svet. A je nám zrejmé, že za tú dlhú dobu pôsobnosti si ju zamilovalo nespočet ľudí. Poďme sa pozrieť na to, ako legendárny tenisky vznikli.

Všetko začalo v USA už v roku 1908, kedy MARQUIS MILLS CONVERSE značku menom Converse, ktorá mala sprvu za úlohu vyrábať obuv pre obyčajných ľudí. To až v roku 1917 sa zrodil nápad športových topánok a podznačce All Star spolu so známym basketbalistom Chuckom Taylorom. Výroba športovej obuvi sa rozbehla na plné obrátky, v tom čase sa stala najobľúbenejšie topánkou práve teniska. Prečítajte si viac o značke Converse .

Tenisky Converse sa stali akýmsi symbolom "rebelov" doby, a tak sa táto topánka stala http://modniznacky.cz/converse/ poznávacím znamením hippies (60. roky) a neskôr punkeri (70. roky). Každý si svoje tenisky mohol upraviť podľa svojej ľubovôle , a tak vznikajú tenisky s nášivkami, zdobením i vzorom.

Dnes si môžete vybrať z nepreberného množstva štýlov, výšky, materiálov, farieb i motívov. Je na Vás, či si vyberiete klasiku v podobe bielych plátených tenisiek alebo pôjdete do extravagantnejších modelov. Converse samozrejme vďaka rozmachu nezostal len pri topánok, a tak si od značky Converse môžete zaobstarať aj oblečenie alebo doplnky , všetko má ale stále to svoje čaro doby, v ktorých značka vznikla.

My sme nadšení, že Vám v tejto chvíli môžeme túto legendárnu značku predstaviť a hlavne ponúknuť na našom eshope. Veríme totiž, že Converse nie je len naša srdcovka, ale tiež aj tá Vaša. <3

Publikoval: Differenta Team

Páčil sa vám článok?