Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Čo v roku 2018 vládne štýlu? Desigual Denim!

  %26. %02. %2018      Zo sveta módy

To, že sa džínsy nosia už asi dve storočia, nie je nič nové. To, že sa v poslednej dobe džínsovina kombinuje nehľadiac na odtiene, na to už sme si tiež zvykli, ale to, že Desigual v novej kolekcii jar / leto 2018 prichádza s úplne nádhernými, nápaditými a originálnymi denimovými kúskami, na to si zvyknúť ešte len budeme musieť a rozhodne by sme nemali nechať nášho shopaholic ducha spať.

Pravdou je, že denim sa vždy nosil, nosí a nosiť bude! Ako sme k nemu vôbec prišli a ako vznikol? Poďme si pred tým, než začneme tie nové nádherné kúsky loviť, niečo povedať! Poďme sa vrátiť do histórie a pripomenúť si, ako denim vlastne na módny svet prišiel.

Modrý pracovný odev z tkanín podobných denimu nosili námorníci v talianskom Janove už v 17. storočí (zo skomoleného francúzskeho Jannes vzniklo asi o 200 rokov neskôr slovo jeans). V polovici 19. storočia začal Levi Strauss v USA predávať pracovné odevy z materiálu denim. Výrobky mali na trhu veľký úspech, ich prevedenie bolo v roku 1873 sčasti patentované (upevnenie vreciek niťami atď.) A denim sa čoskoro stal nesmierne obľúbený v módnom svete.

Teraz už ale dosť z histórie. Práve tu a teraz pre vás máme jasné a práve aktuálne fakty. A to - materiál, ktorý má štýl a osobité módne kúzlo. Materiál, ktorý si zamilujete. To je DENIM. A nám dorazili desiatky nových módnych kúskov z kolekcie DESIGUAL SS18. Pohodlne sa usaďte a vyberte si ten svoj! A doplňte ho trebárs topánkami z novej kolekcie MELISSA SS18. Mňam!

 

Publikoval: Differenta Team

Páčil sa vám článok?