Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Módna Poradňa

Čo je to udržateľná móda?

  %16. %04. %2020      Ako sa obliecť

Dobrý deň,

na vašich stránkach som narazila na niekoľko produktov, ktoré sú označované ako ECO a tiež spomínate pojem udržateľná móda. Môžete mi prosím priblížiť čo toto označenie presne znamená a akých značiek sa týka?

Ďakujem

Tereza H.

odpoveď

Milá Terezka,

Áno! Skutočne sme nedávno rozšírili výber značiek na Differenta.sk o tie ekologické!

Vieme totiž, že módny priemysel je druhým najviac znečisťujúcim odvetvím globálne. A pretože máme našu planétu radi, rozhodli sme sa začať spolupracovať aj so značkami, ktoré sa označujú ako udržateľná či férová móda.

Udržateľná móda zastrešuje najmä značky, snažiace sa znižovať svoju uhlíkovú stopu, ktorá prehlbuje globálne otepľovanie a neprispieva celkovo ekosystému. Avšak tieto značky nezabúdajú ani na materiály použité v produkcii. Oblečenie je vyrábané z inovatívnych materiálov a prírodných alebo recyklovaných vlákien. Niektoré materiály sú často certifikované ako bio alebo vegánske, a to platí aj pre obuv. Pod dohľadom je aj spotreba vody použitá pri výrobe, ktorú sa značky snažia minimalizovať. Férová móda nezabúda ani na pracovné podmienky zamestnancov vo výrobe. Žiadna detská práca!

Objavte napríklad:

  • Ekologické nákupné tašky Loqi
  • Dámsku elegantnú módu Orientique
  • Originálne kúsky do šatníka od SKFK
  • Vegánsku a ekologickú obuv Goby

Kúpte si módu s dobrým pocitom!

Goby béžové balerínky Butterfly

Krásny deň praje Markéta za tím Differenta.sk