Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Cirque du Soleil pre Desigual

  %12. %06. %2013      Zo sveta módy

Španielska značka oblečenia Desigual znovu nachystala aj limitovanú sériu CIRQUE DU SOLEIL, ktorá bola vytvorená v spolupráci s týmto najväčším svetovým cirkusom. Čo to vlastne Cirque du Soleil je?

Cirque du Soleil (pri preklade z francúzštiny toto slovné spojenie znamená "Slnečné cirkus") je spoločnosť založená roku 1984 pouličnými umelcami Guyom Laliberté a Danielom Gauthier. Táto zábavné spoločnosť sídli v Montreale v Kanade. Cirkus sa skladá z niekoľkých súborov trvalo usídlených a niekoľkých ďalších súborov, ktoré cestujú po celom svete.

Cirque du Soleil Cirque du Soleil

Cirque du Soleil je popisovaný ako moderné cirkus, okrem pozoruhodných vystúpení však kladie dôraz aj na príbeh svojich predstavení. A túto myšlienku sa snažili dať do každého kúsku oblečenia v limitovanej kolekcii Desigual . Cirque du Soleil vychádza z tradície klasických cirkusov. Líšia sa ale tým, že vo svojich vystúpeniach nevyužíva zvieratá. Predstavenie samotná sú zmesou prvkov rôznych pouličných vystúpení, opery, baletu, cirkusových predstavení a rockovej hudby. Ku každému predstavenie hrá živá hudba, ktorá je zložená priamo pre danú show. Vynikajú aj veľmi farebné a kreatívne kostýmy. Všetky tuniky, šaty, tričká, nohavice, kabelky a doplnky z limitovanej kolekcie Desigual Cirque du Soleil v sebe nesú kreatívnosť týchto kostýmov a hlavné myšlienky a postavy tohto luxusného cirkusu.

Medzi skúsenými cirkusovými účinkujúcimi je Cirque du Soleil považovaný za jeden z najlepších svetových cirkusov, hlavne kvôli veľmi nadpriemerným platom a výhodám, ktoré svojim zamestnancom nabízí.Cirque du Soleil vydal veľa DVD s predstaveniami. Tiež napr. Celovečerný film Alegría čerpajúci z rovnomennej živej šou alebo film pre kiná IMAX - Journey of Man.Cirque du Soleil už zavítal aj do Českej republiky. Prvýkrát ho Praha hostila v vtedajšej Sazka aréne s show Delírium v ​​roku 2007. A tri roky na to v roku 2010 s jednou z najstarších a najúspešnejších show Saltimbanco, v ktorej dokonca účinkuje aj jeden český akrobat - Jakub Plšek. Aj v tomto roku sa pripravuje v Prahe ďalšej šou tohto cirkusu.

Catwalk - Desigual kolekcia Cirque du Soleil Catwalk - Desigual kolekcia Cirque du Soleil

Keď sa v SR prvýkrát kolekcie oblečenia Desigual Cirque du Soleil objavila, tak sa stretla s veľkým záujmom pre jej skvelé nápady a designy. Ďalšou zaujímavosťou je, že každý kúsok oblečenia - dámske šaty, kabelky, dámske farebné tričká, luxusné tuniky, farebné doplnky - to všetko na sebe nesie kapsulu, v ktorej je odstrihnutý kúsok priamo z kostýmov artistov tohto svetového cirkusu :) Desigual vždy vymyslí niečo iné ... asi chce byť tiež DIFFERENT;)

Publikoval: Team Different

Páčil sa vám článok?