Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Black Friday 2020

  %29. %01. %2019      Zo sveta módy

Čo je Black Friday, prečo by ste mali počas tohto ,,sviatku" nakupovať, ako to vlastne všetko začalo a kedy bude tohtoročný Black Friday? To sa dozviete v tomto článku. Na Slovensku bol ešte pred krátkym časom pojem Black Friday viacmenej cudzie slovo. Dnes už si tento deň krúžkujete v diári. V preklade je Čierny piatok sviatkom všetkých shopaholikov.

Black Friday

Čo je to Black Friday?

Jednoducho by sa dalo povedať, že Black Friday štartuje predvianočnú nákupnú horúčku, kedy v online i v offline obchode začína obdobie výpredajov a zliav. Prázdne regály, bitky pred vešiakmi a kilometrové rady pri pokladni. Takto to vyzerá v USA a v Kanade. Čierny piatok vznikol totiž práve v Spojených štátoch amerických. Je to vždy deň po Dni vďakyvzdania, teda štvrtý piatok v novembri. Tento rok Black Friday vychádza na 29. novembra.

Ako to všetko začalo?

Prečo práve "Čierny piatok"? Historiek o vzniku názvu Black Friday je veľa, jedna z nich hovorí, že po Dni vďakyvzdania v USA tradične nasledoval veľký dopravný zmätok, pretože sa ľudia hromadne valili za nákupmi. Práve kvôli zápcham a iným dopravným problémom dostal tento deň už niekedy v 60. rokoch prívlastok čierny.

Na Slovensku tradíciu Čierneho piatku zaviedla v roku 2011 spoločnosť Apple, kedy v zľave ponúkla niekoľko produktov. Odvtedy túto myšlienku prevzalo niekoľko slovenských obchodov a dnes môžete využiť zľavové akcie takmer vo všetkých obchodoch aj na eshopoch. Na našom eshope navyše máte istotu, že sa o svoje vybrané kúsky nepobijete. Maximálne s myšou a klávesnicou.

Publikoval: Differenta Team

Páčil sa vám článok?