Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Balerínky - história najobľúbenejších dámskych topánok

  %20. %05. %2014      Zo sveta módy

Poznáte ten pocit, keď končí zima a tešíte sa, až vytiahnete z botníku letné topánky? Upracete čižmy do krabíc a naleštené balerínky vystavíte do poličiek? Väčšina žien sa tejto aktivite začne venovať už vo februári s príchodom prvého teplého lúča a dúfa v rýchly nástup jari.

Jarné podoba botníku - balerínky všetkých farieb. Zdroj: google.com Jarné podoba botníku - balerínky všetkých farieb. Zdroj: google.com

Balerínok máme každá doma nepočítaně- či už tie elegantné modely, športové alebo štýlové plastové baleríny. Poznáte ale ich pôvod a históriu? Balerínky, ako už názov napovedá, majú veľa spoločného s baletom. Prvý balerínky vznikli ako baletné topánky, ktoré pre svojho syna navrhla už na konci 40. rokov Rose Repetto.

baleríny, balerinky Prvý a klasické balerínky, ktoré dobyli svet.

Rose Reppeto sa stala návrhársku jednotkou as prosbou o vytvorení balerínok sa na nej obracali aj hviezdy takého formátu ako Brigitte Bardot. Práve táto herečka im dodala slávu az balerínok sa stal nefalšovaný hit medzi dámskymi topánkami na ďalších mnoho desiatok rokov.

V osemdesiatych rokoch začali balerínky trochu umierať, keď zomrela návrhárka Rose Repetto. Ľuďom sa s upadnutím jej značky začali zdať balerínky tak trochu opozerané.

Avšak bolo jasné, že takto pohodlná a pritom krásna a ženská topánka sa musí vrátiť na výslnie. V roku 1999 Jean-Marc Gaucher značku balerínok Repeto kúpil a zase jej posadil na pomyselný trón botové slávy. Balerínky sú teraz jedným z najobľúbenejších typov topánok. Je to asi tým, že podpätky tak trochu po čase bolí a každú ženu baví si občas tak trochu "vydýchnuť".

Už teraz je jasné, že - ako to v móde býva - chvíľu budú menej v kurze, chvíľu viac, ale nikdy už im nikto nevezme punc jasné módne klasiky.

Aj taká je podoba dnešných balerínok - plastové topánky Crocs, www.DifferentFashion.cz Aj taká je podoba dnešných balerínok - plastové topánky Crocs , www.Different.cz

Teraz už si nedokážeme predstaviť jar či leto bez balerínok, ktorých typov, tvarov a strihov je dnes neúrekom. My fandíme hlavne tým plastovým balerínkám, ktoré sú prakticky bezúdržbové a vydrží na mnoho sezón;)

Plastové a voňavé balerínky Melissa, www.DifferentFashion.cz Plastové a voňavé balerínky Melissa , www.Different.cz

Nie je to o tom stať stále na podpätkoch ... môžete byť different i pohodlnejšie;)

Publikoval: Team Different

Páčil sa vám článok?