Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Módna Poradňa

Ako vyčistiť kožené topánky?

  %12. %08. %2019      Ako sa obliecť

Dobrý deň,

už dlho hľadám nejaké osvedčené tipy na to, ako vyčistiť kožené veci (napr. kožené topánky). Nechcem, aby mi drahé kúsky popraskali a rýchlo zostarli. Mohli by ste mi poradiť, ako sa všeobecne starať o tento materiál?

Ďakujem


Jana

odpoveď

Milá Janka,

Ďakujeme za vašu otázku. Koža je krásny a odolný materiál, ale musíme sa o neho správne starať. ;)

Najlepší priateľ: Kefa

Menšie škvrny a špinu najlepšie z obuvi odstránite vodou a mydlom. Na odolné škvrny a odreniny to ale nestačí. Ak je obuv takto znečistená, použite špeciálne výrobky, určené na čistenie odolných škvŕn, kefy! Postup ošetrenia obuvi je nasledujúci:

1. Kefou odstráňte nečistoty

Špina môže oslabiť vlákna vo vašej koženej obuvi, čo spôsobí vznik neopraviteľných prasklín. Obuv jemne kefujte po každom použití.

2. Odolné škvrny odstráňte mydlom

Aplikujte na obuv trochu mydla a potom mäkšou stranou kefy/hubkou jemne, krúživými pohybmi, obuv utierajte. Radšej celé niekoľkokrát opakujte, s trochou vody, nedávajte veľa vody naraz.

3. Použite leštiaci krém a aplikujte ho s pomocou kefy na topánky

Použite číry alebo vhodne zafarbený leštiaci krém a suchou handričkou rozotrite po celej topánke.

4. Leštíme!

Po aplikácii krému ho nechajte niekoľko minút vsiaknuť. Potom ich znova pomocou čistej jemnej handričky a leštiacej kefy krátkym rovnomerným pohybom preleštite.

5. Impregnácia je základ

Keď vašu obuv vyčistíte a naleštíte, aplikujte zo vzdialenosti 30 cm ešte ochranný sprej. Vaša kožená obuv tak zostane jemná, pružná a vodeodolná. Aplikáciu ochranného spreja opakujte najmenej štyrikrát ročne, najmä ak žijete v oblasti s výskytom častých dažďov.

Kožené topánky, ktoré si zamilujete, čakajú tu!

Nezabudnite, že v módnych kúskoch z Differenta sa budete cítiť ako vo svojej koži. Tak si ulovte dnes niečo pre seba! ;)