Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Módna Poradňa

Ako vyčistiť gumové topánky?

  %29. %07. %2019      Ako sa obliecť

Dobrý deň Differenta,

mám od vás niekoľko párov topánok Melissa a Zaxy. Často ich nosím, a tak sa mi na nich urobili šmuhy od ošúchania a špiny, ktoré sa mi nedarí odstrániť. Poradíte mi nejaké spôsoby čistenia?

hanka

odpoveď

Milá Hanka, ďakujeme za skvelú otázku! Poznáme to snáď všetci, šmuhy na gumových topánkach alebo podrážkach dokážu poriadne pokaziť krásu celého outfitu. My vám dnes prinášame 2 tipy na čistenie gumových podrážok a plastových topánok, ktoré fungujú!

1) Silná dvojka: Jedlá sóda + prací prášok
Zmiešajte jedlú sódu a prací prášok v pomere 1: 1 (vyvarujte sa používania bieliacich pracích práškov). Použite zľahka navlhčenú špongiu alebo akúkoľvek hrubú látku na nanášanie a roztieranie čistiacej zmesi na topánky. Vždy po očistení použite iný mokrý kus látky na umytie zmesi z topánok, aby nevznikli prípadné škvrny. Topánky osušte nakoniec dosucha.
Image Titled Clean Rubber on Shoes Step 4Image Titled Clean Rubber on Shoes Step 5


2) Na biele topánky: Hrdina Odlakovač
Odlakovač je skvelý pomocník na biele topánky, ale radšej ho nepoužívajte na tie farebné. Tam by mohlo dôjsť k odfarbeniu. Namočte tampón na odličovanie do odlakovača a jemne (najlepšie v rukaviciach) utierajte povrch bielej topánky. Nakoniec topánku umyte čistou vodou.
Image Titled Clean Rubber on Shoes Step 13Image Titled Clean Rubber on Shoes Step 14

Na Differente nájdete výber tých najkrajších gumových aj plastových topánok! Keď už viete, ako ich ľahko čistiť, tak už predsa nič nebráni tomu, zaobstarať si ich zopár do skrinky s topánkami. Tak ktorý si zamilujete? :)
Krásny deň praje Markéta z Differenta.sk
Zdroj: WikiHow