Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Ako správne páliť sviečky WoodWick

  %12. %09. %2018      Zo sveta módy

Zapáliť sviečku nie je žiadna veda. Woodwick ale nie sú hocijaké sviečky. Sú jedinečné, tvorené z vysoko kvalitných voskov, v čírom fúkanom skle a s prírodným dreveným knôtom.
Sviečky Woodwick sú čarovné, a tak aj v ich správnom horení sa skrýva malé kúzlo. Keď ho "vyslovíte" správne, dostanete to, čo chcete - neopakovateľnú atmosféru plnú harmonických vôní za zvuku praskajúceho ohňa v krbe.

sviečka Woodwick

Než zapálite sviečku Woodwick, majte na pamäti, že drevený knôt je trochu iný, než bežný bavlnený. Drevený stačí zapáliť na jednom jeho konci, ďalej sa plamienok rozšíri a knôt začne praskať.

Nechajte sviečku horieť, kým sa vosk nerozpustí do všetkých strán sklenenej nádoby. Trvá to približne 30 minút, až hodinu, záleží vždy na veľkosti a tvare skla. Vosk tak nebude zostávať po okrajoch a nevytvorí sa tzv. tunel.

Výška plamienka sa môže meniť, nemusíte sa ale báť - aj malý plameň, pri ktorom sa môže zdať, že dohorieva, horí. Ak sviečka začne dymiť alebo sa plameň zvýši na 4 cm, odporúčame sviečku sfúknuť, nechať vychladnúť a skrátiť knôt na 0,3 až 0,6 mm.

Sviečkou nikdy nehýbte kým horí, pretože vosk je horúci a knôt by sa v ňom mohol ľahko utopiť. Nevystavujte ju prievanu, nenechávajte pri otvorenom okne, ventilátore ani klimatizácii. Ideálne miesto pre horenie je rovný žiaruvzdorný povrch a ako podstavec možno použiť drevené dekoratívne viečko sviečky, ktoré je tomu prispôsobené.

sviečky Woodwick

 

Akonáhle sviečku uhasíte, vosk opäť stuhne a počká, až po jeho aróme znovu zatúžite. Ak je ale na dne zhruba posledný 1 cm vosku, sviečku už nezapaľujte. Pre vašu bezpečnosť je Woodwick vyrobená tak, aby sama zhasla, akonáhle sa blíži dno.

Teraz už len stačí vybrať správnu vôňu a užiť si s týmito niekoľkými drobnými radami správne horiace a praskajúce mámenie so sviečkami Woodwick, ktoré očaria vás, aj každého, kto vás navštívi.

Woodwick Oudwood

 

Publikoval: Katka Kocandrlova

Páčil sa vám článok?