Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Módna Poradňa

Ako roztiahnuť nové topánky?

  %21. %05. %2019      Všeobecné otázky

Dobrý deň,

chcela by som sa s vami poradiť. Kúpila som si u vás nové tenisky a sú mi dosť tesné, poradíte mi, ako môžem najlepšie a najefektívnejšie roztiahnuť nové topánky?

 


Sandra Nováková

odpoveď

Milá Sandra,

určite nie ste sama, koho môže ,,trápiť" táto otázka, a tak Vám za ňu ďakujeme. Rád na to, ako roztiahnuť nové topánky, je veľa, ale určite by ste nesmeli zabúdať na to, že treba byť opatrní.

6 tipov ako roztiahnuť nové topánky

  1. Ak potrebujete topánky roztiahnuť do šírky, môžete si zaobstarať sprej na roztiahnutie obuvi, ktorý použijete jednoducho, podľa návodu.

  2. Ďalší spôsob roztiahnutia topánok je, že si navlhčíte alebo úplne namočíte ponožky a vkĺznete do topánok, doma v nich párkrát prejdete a máte topánky roztiahnuté, najmä ak ide o kožené topánky.

  3. Použiť môžete aj špeciálnu penu na roztiahnutie topánok, ktorú zoženiete bežne v obuvi. Pre roztiahnutie topánok penou je nutné ešte zaobstarať nejaké napínače, ktoré topánky podržia. Je však potrebné tento spôsob niekoľkokrát opakovať. Môžete ale zvoliť aj variant s liehom. Topánky stačí z vnútra len potrieť.

  4. Ak vás tlačí len špička topánky, môžete ju vytiahnuť pomocou utierky, ktorú pokvapkáte octom.
  5. V prípade, že máte vyšší priehlavok a nepomáha klasika s mokrými ponožkami, namočte ponožky liehom a párkrát sa v nich prejdite.

  6. Stáva sa vám, že si kúpite nové letné topánky a že vás ich remienky nepríjemne režú? Nastriekajte na remienky sprej na zjemnenie materiálu alebo si kúpte parafínovú sviečku, ktorú na remienky niekoľkokrát z vnútornej strany natrite, aby zmäkli.

ako roztiahnuť nové topánky

Pekný deň za www.differenta.sk praje Nikol.