Heureka
+421 239 183 083 (pracovné dni, 7-15)

Módna Poradňa

Ako prať topánky v práčke?

  %10. %05. %2019      Všeobecné otázky

Dobrý deň,

chcel by som sa s vami poradiť. Mám biele tenisky, často ich nosím a neustále čistenie v ruke ma už nebaví, respektíve ním nechcem strácať čas. Poradíte mi, ako ideálne prať topánky v práčke, aby sa mi nezničili?

 


Adam Krásny

odpoveď

Milý Adam,
 
ďakujeme za vašu otázku. Hoci sa to nezdá, topánky v práčke perie väčšina ľudí. Samozrejme je potrebné odlíšiť, ktoré topánky v práčke prať možno a ktoré vôbec nie. Kožené a semišové topánky v práčke rozhodne neperte, mohli by ste ich rovno vyhodiť. V práčke môžete prať iba topánky látkové.

Ako prať topánky v práčke?

Najprv z topánok vyberte vložky, ktoré vyčistite ručne kefkou a pracím práškom a nechajte ich oschnúť. Potom z topánok vyberte šnúrky, tie môžete prať s bežným oblečením. Dobrý tip - zviažte ich k sebe tak, aby neprekĺzol v bubne vašej práčky. Samotné topánky potom ponorte do vedierka s vodou, do ktorého môžete pridať aj trošku jari. Topánky potom opláchnite čistou vodou.

Tesne pred tým, než dáte topánky prať, vyčistite gumovú podrážku, ideálne pastou na zuby alebo Cifom (čistiacim prostriedkom na kúpeľne). Ak všetky tieto kroky splníte, vložte topánky do pracieho vrecka, prípadne do obliečky na vankúš, tým zabránite prípadnému rozlepeniu a použite ideálne prací gél. Niektoré práčky majú prací program priamo na topánky. Pokiaľ tento program vaša práčka nemá, nastavte pranie na jemné tkaniny, teplotu vody na 30 ° C a čo najnižšie otáčky. Zabránite tak možnému skrúteniu topánok. Po vypraní topánky vyberte a nechajte vysušiť napríklad na radiátore. Sušičku úplne vynechajte.
 
ako prať topánky v práčke
 
Pekný deň za www.different.cz, praje Nikol.